İzmir Travel Turkey’de Adıyaman Standına Büyük İlgi

  0
  74

  10 Aralık’ta Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ve dünya turizm sektörü temsilcilerinin katılımıyla görkemli bir şekilde açılışı yapılan 9. Uluslararası Travel Turkey İzmir Fuarında Adıyaman Rüzgarı esiyor.

  Özgün tasarım ve görselliği ile dikkatleri üzerine çeken Adıyaman standı, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.
  Adıyaman’ın sahip olduğu tarihi ve turistik değerlerin tüm yönleriyle tanıtıldığı fuarda ziyaretçilere Adıyaman mutfağının damak tadı lezzetleri ikram edildi. İlin tarihi ve kültürel zenginlikleri tanıtılarak Adıyaman’ı anlatan el kitapçıkları, değişik dillerde hazırlanan CD’ler ve tanıtım materyalleri gelen konuklara, yerli ve yabancı tur organizatörlerine dağıtıldı.
  Vali Mahmut Demirtaş’ın öncülüğünde Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli ile Adıyaman’daki turizm sektörü temsilcilerinin de yer aldığı Travel Turkey İzmir Fuarında Adıyaman, tüm yönleriyle kapsamlı bir şekilde tanıtılırken, Adıyaman standı ziyaretçilerden de tam not aldı.
  Adıyaman standını, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal başta olmak üzere, çok sayıda ilin Valisi, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile dünya turizm sektörünün temsilcileri gezdi. Vali Mahmut Demirtaş, Adıyaman standını gezen konuklarıyla bizzat ilgilenerek, Adıyaman’ın tarihi mekanları hakkında ziyaretçilere bilgiler verip, Adıyaman’ın meşhur çiğköftesi, kervansaray kahvesi ile peynirli helvasını ikram etti.
  30 değişik ülkeden turizm profesyonellerini buluşturan fuarda, Adıyaman’ın sahip olduğu değerleri tüm yönleriyle tanıtarak, eşsiz bir buluşma ortamı yaratıldığını kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, “Bu yıl 9. kez kapılarını açan Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında özgün tasarım ve görselliği ile dikkatleri üzerine çeken Adıyaman standı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Tarihi mirası ve kültürel zenginliğiyle evrensel bir değere sahip olan Adıyaman, bu tür fuarlarla turizm alanında çok önemli kazanımlar elde etmektedir. Sahip olduğu 300 dolayında tarihi eserle adeta açık hava müzesi konumunda olan Adıyaman, misafirperver insanları, tarihi ve kültürel birikimi, doğal güzellikleri, eşsiz tarihi mekanları, arkeolojik ören yerleri ve gelişmesini sürdüren alt yapısıyla turizm sektöründe istikbal vaad eden bir ilimizdir. Bu kadar zengin bir turizm potansiyeline sahip olan Adıyaman’ı dünya turizm sektörünün buluştuğu Travel Turkey İzmir Fuarında 4 gün boyunca en iyi şekilde tanıtmaya ve anlatmaya çalışacağız”dedi.
  Vali Mahmut Demirtaş ayrıca, Adıyaman standını ziyaret eden bütün konukları medeniyetlerin beşiği, huzur ve hoşgörü kenti Adıyaman’a davet etti.
  Vali Demirtaş, fuarın açılış programına katılan bir çok ulusal basın mensubuna Adıyaman hakkında  özel demeçler verdi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz