İyilikder’den Suriye’ye Yardım

  0
  126

  İyilikder tarafından Suriye’ye 1 TIR yardım malzemesi gönderdi.

  Eski otogar meydanında düzenlenen törende konuşan İyilikder Gönüllüsü Yakup Ekinci, Adıyaman İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak Suriye’de yaklaşık 7 yıldır devam eden ateşe su, zulme merhamet ve vicdansızlığa İyilik taşımaya gayret ettiklerini söyledi.

  Savaşta mağdur ve mazlum olan Suriyeli kardeşlerine yalnız olmadıklarını, hem dualarla hem de infaklarıyla göstermeye devam ettiklerini bildiren Ekinci, “7.yılına girmek üzere bu vahşete İyilik-der Adıyaman temsilciliği olarak yıllardır tırlarla kamyonlarla ve değişik vesilelerle yardımlarımızı ulaştırıyorduk. Kısa bir süre önce gerçekleştirdiğimiz “AdıyamandanHalepe 1.Etap acil yardım kampanyası” vesilesiyle 4 tır yardımı kardeşlerimize ulaştırmıştık. ardından“Adıyaman’dan Halep’e 2.Etap yardım kampanyası” başlattık ve Suriye’deki durumunun aciliyetinden hareketle bir tır insani yardım malzemesi daha vücuda getirdik Hamdolsun. Ve bugün bu yardımları ihtiyaç sahibi kardeşlerimize uğurlamak için toplanmış bulunmaktayız. Bizler “İyilik derneği gönüllüleri” olarak Rabbimizin Hucurat suresi 10.Ayetinde belirttiği “Şüphesiz mü’minler birbiri ile kardeştirler…” ilkesine ve Peygamberimizin “Allah için size sığınan kimseye sığınak olun. Allah için isteyen kimseye verin…(Ebu Dâvud, Zekat, 38) nidasınaolan inancımızın bir pratiği olarak bugün Adıyaman’dan Suriye için topladığımız yardımlarımızı dualarla uğurlayacağız. Yardımlarımızı yaparken dil, din, ırk ve renk ayrımı yapmadan mağduriyet ve mazlumiyet durumlarına bakarak gücümüz ve imkanlarımız ölçüsünde sorumluluklarımızı ifa etmeye gayret ediyoruz” dedi.

  “Adıyaman İyilik-der olarak şunun bilinmesinde fayda görüyoruz; bizler bir taraftan dünyanın değişik ülkelerinde farklı projelerle insanlığın vicdanını diri tutmaya çalışırken Suriye’ye yardımlarımızı devamlı bir şekilde yapmaya da gayret ediyoruz” diyen Ekinci, şunları kaydetti:

  “Diğer taraftan da ülkemizde ve özellikle de ilimizdeki muhtaç mağdur ve yetim aileleri ihmal etmeme noktasında yoğun bir çaba içerisindeyiz. Bu konuda Peygamber Efendimizin (A.s.)’ın“En hayırlı amel devamlı olandır” ilkesi temel prensibimizdir. Biz devlet yöneticisi ya da ordu sahibiinsanlar değiliz. Savaşı ve mağduriyetleri bitirme imkanımız da yok ancak savaştan ya da yoksulluktan ölen insan sayısını azaltmaya kaybolmakta olan vicdan duygusunun yeniden tüm dünyaya hakim olması için veya en azından inancımızın bize yüklediği “elimizden geleni yapabilme” düşüncesiyle zamanımız emeğimiz ve malımızla mücadele eden bir iyilik, insanlık ve vicdan hareketi olma gayesindeyiz. Ve yine bizler yüce kitabımızınHaşr suresi 9.Ayetinde geçen “…(yardım olarak) verilenlerden dolayı içlerinde bir rahatsızlık duymazlar. Kendileri son derece ihtiyaç içinde bulunsalar bile, onları kendilerine tercih ederler. Kim nefsinin cimriliğinden, hırsından korunursa, işte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.”mesajınamuhatap olabilmenin ümidi içerisindeyiz. Bu kampanyaya destek veren tüm iyiliksever halkımıza özellikle de Adıyaman il merkezi, Kahta, Çelikhan, Besni ilçeleri ve Palaş-Hacıhalil-Zorköy-Koçali-Karti köylerine teşekkür ediyoruz. Allah; muhtaç, mağdur ve yetimlere yardım edebilmeyi, onların derdiyle dertlenebilmeyi ve bu durumdaki kardeşlerimiz için de umut ışığı olabilmeyi bizlere ve bu iyilik kervanının gönüllülerine nasip eylesin”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz