İYİ Parti İl Başkanı Doğan’dan “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü” mesajı:

0
60

İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ıncı yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çanakkale’nin, Türkiye’nin önsözü olduğunu belirten Doğan, “Milli silkinişin başlangıcı, Anadolu topraklarında düşmana karşı verilecek milli mücadelenin meşalesinin ateşlendiği yerdir. Çanakkale, inanmışlık, mertlik ve mermiye meydan okuyan cesaret ile gerçek manada milli mücadele yıllarına ilham vermiş ve kurtuluş rotasını çizmiştir. Çanakkale, Türk milletinin vatan sevgisinin şahadet ile imtihan olduğu yerdir. Üç kıta da hükümran olan atalarımızın, Anadolu’yu savunma ve vatan ilan etme savaşıdır.” ifadelerini kullandı.
Çanakkale’nin vatan ve milletin bekası ve mutluluğu için canlarını feda eden binlerce kahramanın ihtişamlı ve mukaddes bir hatırası olduğunu vurgulayan Kenan Doğan, şunları kaydetti:

“Aynı zamanda Türk milletinin topyekun ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş abidesidir. Çanakkale, Türk ve dünya tarihinin akışını değiştiren, imanın, inancın, izzet ve iffetin, hezimet ve acziyeti mağlup ettiği kutlu bir mekandır. Çanakkale, milli şuur ve hayacan kahramanlıkla birleşmiş ve Türk milletini yenilmez yapmıştır. Zalimlerin ve sömürgeci güçlerin, yükselen iman dalgası altında kaldığı yerdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tarih boyunca vatan ve millet sevdası ile şehit düşmüş ecdadımıza, bugün milletin bekası ve esenliği uğruna can vermiş evlatlarımıza ve kahramanlarımıza Canab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz