İyi Parti İl Başkanı Doğan: Bize düşen bu zor günlerde birlikte olmak birlikte düşünmek

0
1216

Anadolu’yu yurt tutmanın ve bu güzel vatana sahip olmanın elbette bedeli vardır. Hepimiz söz konusu vatansa bu bedeli ödemeye hazırız. Bizim istediğimiz akılcı politikalar ve diplomasi ile çocuklarımızın geleceğini inşa etmektir. O günler yakındır ve Türk milleti bu belayı savuşturacak güçtedir. Bize düşen bu zor günlerde birlikte olmak birlikte düşünmek ve birebirimizi incitmeden sahiplenmektir. Bu sebepledir ki şehidimizin geldiği gün yapılan merkez ilçe kongremizde ne Merkez İlçe Başkanımız ne İl Başkanımız ne de Misafirlerimiz siyasete dair hiçbir şey konuşmadılar.

Söyleyecek çok şey vardı ama Şehidimiz varken söyleyeceklerimizi içimizde tuttuk çünkü gün o gün değildi.

Kongremizde siyaset yapmadık, yapılan haksızlıklardan, yolsuzluklardan bahsetmedik, bir siyasi partinin il başkanının yazılı olarak açıkladığı ve hala sağlıklı olarak cevap alamadığımız ihalelerden hiç bahsetmedik. Yarım saatlik konuşmalarımızı beşer dakikalara indirdik.

Toyumuzu; matem tutan, yüreği yanık Milletimizi incitmeyecek şekilde sessizce tamamladık.

Şehidimiz var dedik, her ev bir taziye yeridir dedik. Şimdi bir olmak zamanıdır dedik demeye de devam ediyoruz ve edeceğimde. Ancak yüreğimizdeki ateşi alevlendirmeye devam eden olaylar devam ederken içeride üzüntümüzü artıran densizlere bir çift lafımızı Büyük ve milli şairimizin sözleri ile dile getirmek istiyorum. Merhum Akif bize ses olsun.

“Irzımımdır Çiğnenen

Evladımızdır Doğranan

Hey Sıkılmaz

Ağlamazsın Bari Gülmekten Utan.!”

Şehit ailelerimize ve yüce Türk Milletine “kahkahalı ciddiyetsiz davranışlar sergileyen siyasiler karşısında sabırlar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz