İŞKUR’dan Tekstil Sektörüne İstihdam Desteği

  0
  49

  Adıyaman’da işsizliğin önlenmesi, istihdamın artırılması ve iş piyasasına kalifiye eleman kazandırmak amacıyla İŞKUR tarafından açılan Mesleki Eğitim Kursları büyük ilgi görüyor.
  Açılan kurslarla Adıyaman’daki tekstil sektörüne istihdam desteği sağlanılarak, kalifiye eleman ihtiyacı karşılanıyor. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2014 yılı Nisan ayı toplantısı Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş Başkanlığında Valilik Salonunda toplanarak, il düzeyinde istihdamın geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesine ilişkin faaliyetler ile aktif işgücü programlarının belirlenmesi ve ildeki istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesine yönelik çalışmaları değerlendirdi.
  Toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ramazan Tatar, bir önceki toplantıda alınan kararları özetleyerek, İŞKUR İl Müdürlüğünün 2014 yılında yapacağı çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
  Toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, 2014 yılı Ocak ve Nisan dönemi içersinde 26’sı istihdam taahhütlü, 6’sı kurumsal işbirliği olmak üzere 32 adet kurs açıldığını belirtti.
  Demirtaş, “Bu kursların içerisinde ayrıca 164 adet iş başı staj programı da açılmış olup, Adıyaman’da toplam 196 adet kurs ve programdan, 421 erkek ve 543’ü kadın olmak üzere toplam 964 kişi yararlanmıştır. Bu kurs ve programların toplam maliyeti 3 Milyon 385 Bin TL’dir” dedi.
  Adıyaman’da işsizliğin önlenmesi, istihdamın artırılması ve iş piyasasına kalifiye eleman kazandırmak amacıyla İŞKUR tarafından açılan Mesleki Eğitim Kurslarıyla Adıyaman’daki tekstil sektörünün eleman ihtiyacını karşıladıklarını belirten Vali Demirtaş,“İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu kararları doğrultusunda açılan bu kurslarımız işgücü ihtiyacının giderilmesine önemli katkılar sağlamaktadır. Özellikle nitelikli eleman temininde güçlük çekilen tekstil sektöründe bu yılın ilk üç ayında 26 işletmede açılan istihdam taahhütlü kurslara toplam 500 kişi devam etmektedir. Başta tekstil sektörü olmak üzere tüm sektörlerden gelen istihdam garantili işbirliği kursu talepleri bekletilmeksizin değerlendirilerek gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır” şeklinde konuştu.
  Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Yunus Emre Altıner, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Salman, ilgili kurum amirleri ile sendika temsilcileri katıldı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz