“İş Birliği, Güç Birliği Sempozyumu”na Bakan Işık da Katılıyor

  0
  68

  Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Ticaret Odası, Adıyaman Üniversitesi, İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Adıyamanlılar Vakfı iş birliğince 23-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Başarmak için; İş Birliği, Güç Birliği Sempozyumu”na Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın da katılacağı belirtildi.

   

  Bu tarihî sempozyum öncesi yapılması gereken çalışmalarla ilgili konuları masaya yatırmak için Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal’ın Sultanbeyli’deki deri fabrikasında bir toplantı düzenlendi. Başkan Ömer Özkartal başkanlığında icra edilen toplantıda sempozyum öncesi ve sonrası yapılacak çalışmalar ele alındı. Toplantıya Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Yusuf Tosun, İMPO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akgün, Çankaya Grup Koordinatörü Gökcan Gürsoy ve Adıyamanlılar Vakfı Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Abdulkerim Sonkaya katıldı.

   

  Sempozyumla ilgili bir değerlendirme yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, 23-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan sempozyumun konum ve anlam itibarıyla Adıyaman’a büyük bir ivme kazandıracağını söyledi.

   

  Gayet önemli olan bu organizasyonda birçok bilim adamının üç önemli konu üzerinde bildiri sunacağını belirten Özkartal, “Günümüz şartlarında en önemli yaklaşımlardan biri olan Başarmak için; İş Birliği, Güç Birliği Sempozyumu bünyesinde, “İslam dininde İş Birliği”, “Sivil Toplum Kuruluşlarında İş Birliği” ve “Bilim, Sanayi ve Teknolojide İş Birliği” adı altında olmak üzere toplam üç farklı ana gündem maddesini detaylarıyla masaya yatıracağız. Bu önemli konular üzerinde çok sayıda bilim adamımız bildiri sunarak bu tarihî sempozyuma ışık tutacağına inanıyorum. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık’ın da katılacağı sempozyumun her zamanki gibi dolu dolu geçeceğine yürekten inanıyorum. Bu toplantının genel amacı, böylesi önemli etkinlik öncesi ve sonrasında yapılması gereken işleri eksiksiz ve layıkıyla yerine getirmek ve böylece Adıyaman’ımıza yakışır bir organizasyona imza atmaktır. Bu manada emeği geçen ve katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz