İKA Heyetinden Başkan Kutlu’ya Tebrik Ziyareti

  0
  39

   

  İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA)’nın Adıyaman’da yapılan Nisan ayı olağan Yönetim Kurulu toplantısına katılmak için ilimize gelen Gaziantep Valisi Erdal Ata, Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Kilis Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Erdal Öndeş, Kilis İl Genel Meclis Başkanı Metin Karakuş ve İKA Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya tebrik ziyaretinde bulundular.

  Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette, Gaziantepli konuklara Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ile Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Salih Şahan eşlik etti.

  İKA heyeti adına açıklamada bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin; “Adıyaman’a İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın olağan Nisan ayı toplantısına katılmak için geldik. Adıyaman bizim komşu ilimiz, kardeş ilimiz. Bizim için bölgemizde çok nadide bir ilimiz. Bize göre bu denli önemli olan Adıyaman’ın Belediye Başkanı Sayın Hüsrev Kutlu’ya tebrik ziyaretine geldik. Hüsrev bey bizim 12 yıllık aile dostumuz, kardeşimiz ve çok sevdiğimiz bir insan.

  Yeni süreçte Gaziantep, Kilis ve Adıyaman hattının bir bölgesel kalkınma ve havza olması noktasında gücümüzü birleştirmemiz gerekiyor. Bu bölgenin kalkınabilmesi için ortaklaşa yapacağımız çok işimiz var.  Bölgesel kalkınmanın önemine inanmak lazım diye düşünüyorum. Bakanlığım döneminde Adıyaman’dan gelen talepler için her zaman pozitif ayırımcılık yaptım.

  Hüsrev beyin 12 yıllık Ankara tecrübesi ve parlamento tecrübesi var. Ayrıca kendisi hukukçu ve çok akıllı bir insan olduğunu biliyorum. Bu bakımdan Adıyaman için umut vaat ediyor. Bizde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geldiği ölçüde her türlü desteği vermeye hazırız. Yeni dönemde beraberce çok güzel işler yapacağımıza inanıyoruz. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

  Ziyaretle ilgili duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise; “İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın toplantısı için ilimize geldiğiniz ve bizi ziyaret ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İşbirliği içinde çalışırsak altından kalkamayacağımız sorun kalmayacaktır. İnşallah bölge olarak topyekûn bir kalkınma hamlesi yapacağız. Adıyaman’da İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın toplantısını yaptık ve yönetim kurulu arkadaşlarımız bir jest yapıp, Adıyaman’ın bir projesini yedekten asile çıkardılar. Bu vesileyle ayrıca hem İKA Genel Sekreterimize, hem değerli yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Bundan sonrada desteklerinin devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

   

  VKZ_1338

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz