İhtiyaç Sahibi Bayanlara İstihdam Ortamı

  0
  123

  Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren TOGEM tarafından yürütülen kurslara İş Kur aracılığıyla katılan ihtiyaç sahibi bayanlar, hem meslek sahibi oluyor, hem de aile ekonomisine katkı sağlıyor.

  Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürüten Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında açılan kurslara İş Kur aracılığıyla katılan ihtiyaç sahibi kursiyerler, hem aile ekonomilerine katkı sağlıyor, hem de kurs sonunda alacakları sertifikalarla meslek sahibi olup, sosyal yaşama hazırlanıyorlar.

  Adıyaman Belediyesi’nin Bahçelievler Mahallesi’nde açtığı TOGEM Kadın Kültür Merkezi’nde eğitim gören ihtiyaç sahibi bayanların, burada yaptıkları el işi ürünlerinin yine ihtiyaç sahibi yoksul ailelere dağıtıldığını söyleyen TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş yaptığı açıklamada, “İçene kapanık, sosyal yaşamdan uzak, engelli, şiddet gören bayanlarımızın sosyal yaşama uyum sağlamaları için belediyemiz bünyesinde açtığımız kurslarımız yoğun ilgi görüyor. Genel anlamda ihtiyaç sahibi bayanlarımızın oluşturduğu kursiyerlerimiz hem İş Kur’dan maaş alıp aile ekonomilerine katkı sağlıyorlar, hem de meslek sahibi oluyorlar. Bu kursiyerlerimiz tarafından yapılan çeyiz eşyası ve oyuncak gibi malzemeler yine ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara hediye ediliyor. Bunların yanında kursiyer olmayıp, bu kurslardan yararlanmak isteyen bayanlarımızda merkezimize gelerek rahatlıkla imkanlardan faydalanabiliyor” diye konuştu.

  Yine TOGEM tarafından sürdürülen kurslar arasında yer alan Kuaförlük Kursundan da bahseden TOGEM Koordinatörü Delibaş, bu kursta da onlarca kursiyerin eğitim aldığını söyleyerek, “Kuaförlük Kursunda eğitim görerek meslek sahibi olmanın ilk adımını atan kursiyerlerimiz, yaklaşan okul sezonu öncesi TOGEM bünyesinde kaydı bulunan yoksul ailelerin çocuklarının saçını kesmek için bir proje hazırladı. İnşallah kısa süre içerisinde bu projemizi hayata geçirerek, maddi durumu yerinde olmayan ailelerin okul çağındaki kız çocuklarının saçlarını keseceğiz. Bize ve bayanlarımıza bu imkanı sağlayan başta Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu olmak üzere, tüm ilgililere teşekkür ediyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz