İbrahim Tuğsuz’dan Eğitime Destek

  0
  107

  Besnili işadamı İbrahim Tuğsuz, ‘Besni’de Eğitim Destekle Büyür’ projesi için 20 bin TL destekte bulundu.
  Besni Kaymakamlığı ile Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve İpek Yolu Kalkınma Ajansı’nın 2013 yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ‘Besni’de Eğitim Destekle Büyür’ (BEDEB) isimli projesi amacına ulaştı.
  Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, BESKADER Başkan Yardımcısı Şükrü İşitmen, Dernek üyeleri ve Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan İbrahim Tuğsuz’u ziyaret etti.
  Projenin amacı okullardaki fiziki durum ile materyalleri uygun hale getirerek ilçe merkezindeki öğrenciler ile en ücra köy okulundaki öğrencilerin aynı fiziki donanıma sahip dersliklerde eğitim hayatına başlatmak olan proje toplam 472 bin TL’ye mal oldu. Projenin 354 bin lirası Kalkınma Ajansı tarafından sağlanırken, kalan 118 bin TL’lik kısmı ise Besni Kamu Kurum ve Kuruluşlarını Destekleme Derneğinin çalışmalarının ardından hayırsever Besnili iş adamları tarafından karşılandı.
  Konu ile ilgili açıklama yapan Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, BEDEB projesinin Besni için önemli olduğunu söyleyerek; BEDEB isimli projede sona gelindiğini söyleyerek, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacak olan projemizle birlikte; 1 belde anaokulu, 3 merkez anaokulu, 27 tane birleştirilmiş sınıflı okul, 24 belde köy müstakil okul ve merkezdeki 11 okulumuz elden geçirildi. Modern bir hale getirilen, fiziki ve teknolojik yönden desteklenen okullarımızda amacımız öğrencilerimizin başarılı olması, bu başarıda bizleri oldukça mutlu edecektir. Besni’nin eğitimine büyük destek olacak proje için kalan 118 Bin TL’lik dilim, Besni Kamu Kurum ve Kuruluşlarını Destekleme Derneğinin başarılı çalışması sonrasında hayırsever hemşerilerimiz tarafından karşılandı. Projeye son olarak katkı sunan İbrahim Bey’e ve emeği geçen herkese ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.
  İş adamı hemşerimiz İbrahim Tuğsuz ise, eğitime her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirtti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz