HÜDAPAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: “Kimseye Destek Vermeyeceğiz”

  0
  63

  Hüdapar Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Adıyaman’ın Kahta ilçesinde partililere seslenerek yerel seçimlerde hiçbir partiye destek vermeyeceklerini ve partilerinden seçime gireceklerini söyledi.
  Seçim karargahının önünde toplanan kalabalığa seslenen Zekeriya Yapıcıoğlu, farklı bir parti olduklarını ifade ederek dürüst siyaset, gerçek adalete değindi. Günümüzde siyasetçilerin projelerini anlatmak yerine birbirlerine çamur attıklarını ifade ederek, “Yalan söylemek ve iftira atmak çok kötüdür. Biz bunu asla yapmayacağız. Biz kendimizi anlatıyoruz. Birisine hakaret ettiğimizi duydunuz mu? Kimseye iftira ettiğimizi duyan var mı? Hiç kimsenin yapmadığı bir şey yüzünden suçlandığını, töhmet altında bırakıldığını duyanınız var mı? Buna rağmen bize saldıranlar var. Van’da iki gencimiz bıçaklandı. Meyvesi olan ağaç taşlanır. Buraya geldikten sonra buradaki kardeşlerimden şöyle bir haber aldım. Burada isimleri lazım değil, isimlerini vermeyeceğim. Sesim belki onlara da gidiyordur. Onlar kendilerini bilirler bazı partiler şöyle bir propagandaya başlamışlar; ‘Hür Dava Partisi seçimlere katılacağım diye hazırlık yapıyor ama bize söz vermiş, son birkaç günde çekilecekler ve bize destek verecekler.’ Buradan ilan ediyorum. Bu partinin genel başkanı olarak bizim kimseyle böyle bir pazarlığımız yoktur. Kimseye verilmiş böyle bir sözümüz yoktur ve biz kimseye destek vermek için seçimlerden çekilecek değiliz” şeklinde konuştu.
  Hüdapar Kahta Belediye Başkan Adayı Recai Arı ise konuşmasında, sözlerinin eri olduklarını söyleyerek duruşlarının dik olduğunu ve yamukluk olmadığını ifade etti.
  Kahta’ya ve davalarına hizmet etmek için bu göreve talip olduklarını söyleyen Arı, 21 Martta gece ve gündüzün eşit olduğunu ama 21 Marttan sonra gündüzün geceye hakim olacağını ifade etti.AW042527

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz