Heyelan Tehlikeye Davetiye Çıkartıyor

  0
  80

  Adıyaman – Çelikhan karayolu kenarındaki heyelanlar kazalara davetiye çıkarıyor.

  Adıyaman – Çelikhan ilçesi arasındaki yolda meydana gelen heyelan nedeniyle tehlikeli anlar yaşanıyor.

  Karayolunda meydana gelen heyelan trafiği olumsuz etkiliyor. Karayolunda sürücüler araçlarının zarar görmemesi için kenardan kaçarken, bazen şerit ihlali yapmak zorunda kalıyorlar. Bunun da kimi zaman kazalara neden olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyen araç sahipleri, yolun bir an önce yapılmasını istediler.
  Başta Malatya olmak üzere birçok köyün geçiş güzergahı olan karayolunda meydana gelen çukurlar ve heyelan nedeniyle araçlara geçit sıkıntısı yaşandığını dile getiren sürücüler, yetkililerin bu soruna acil çözüm bulmasını istediler.

  Sürücüler, maddi hasarların yanında zaman zaman kazaların da yaşanabileceği Adıyaman – Çelikhan arasındaki yolun bir an önce yapılması gerektiğini kaydettiler.
  Vatandaşlar, yolun kazalara adeta davetiye çıkardığını ileri sürerek, meydana gelen heyelanlardan dolayı kayaların düşmesi sonucunda hiçbir levhanın konulmamasına tepki gösterdiler.
  Sürücüler, özellikle gece çok tehlikeli olduğunu ve büyük kazaların meydana gelmesinden endişe duyduklarını belirterek, karayolunun köy yolunu andırdığını ve bir an önce yapılması gerektiğini vurguladılar.
  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz