Hayırseverlikle özdeşmiş bir aile: Erdemoğlu Ailesi

0
167

Hayır işleri denince ülkemizin önde gelen aileleri arasında yer alan Besnili Erdemoğlu Ailesi, ihtiyaç sahiplerine desteğini sadece belli dönemlerde değil yılın her günü sürdürüyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi aileleri unutmayarak Adıyaman, Besni, Gaziantep, Adana ,Zonguldak’ın Alaplı ilçesi ile Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki ve ülkemizin birçok yerinde ihtiyaç sahiplerine gıda kolileri dağıtan Erdemoğlu Ailesi, gerek ülke genelindeki yatırımları gerekse de yaptıkları hayır işleriyle vatandaşların gönlünde taht kurmaya devam ediyor.

Mehmet Erdemoğlu Vakfı aracılığıyla her yıl düzenli olarak gönderilen yardım kolileri, oluşturulan ekiplerle ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılırken valilik ve belediyeler aracılığıyla da ihtiyaç sahipleri unutulmuyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle zor süreçten geçtiğimiz bu dönemde, Erdemoğlu Ailesi devletinin ve milletinin yanında yer almayı sürdürüyor. Yaklaşık 30 yıldır düzenli olarak ihtiyaç sahiplerini yardım eli uzatan Erdemoğlu Ailesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” kampanyasına, 3 Milyon lira bağışta bulunmuştu.

Erdemoğlu Ailesi, son olarak Besni’de maddi durumu iyi olmayan ailelerin yaşadığı mahallelerdeki esnafların veresiye defterlerini satın alarak bu sıkıntılı dönemde hem ailelerin hem de küçük esnafın derin bir nefes almasını sağladı.

30 Bin Paket Gıda Yardımı Yapıldı

Erdemoğlu Ailesi, yaşanan bu zorlu süreçte vatandaşların sıkıntılarını bir nebze olsun azalmak amacıyla Türkiye genelinde 30 Bin paket adet gıda yardımında bulundu. Yardım paketleri Adıyaman, Gaziantep, Adana ve Zonguldak’ın Alaplı ilçesi ile Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Yardımlarını 1988’den beri aralıksız sürdüren Erdemoğlu Ailesi, bu yardımları imkânları ölçüsünde her geçen gün artırarak devam ettiriyor. Sadece Ramazan ayında değil 12 ay boyunca ihtiyaçlara göre yardım yapan Erdemoğlu Ailesi, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı yardımlarını daha da arttırdı.

200 Bin Maske dağıtıldı

Erdemoğlu Ailesi, Adıyaman ve Besni’ye 200 bin maske desteğinde bulundu. Bunlardan 120 bini Adıyaman’da 80 bini ise Besni’de dağıtıldı. Maskeler başta sağlık çalışanları olmak üzere kaymakamlık, emniyet müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşlarına verildi.

 Besni’de bin ailenin bakkal, fırın ve tüp borcunu kapatan Erdemoğlu Ailesi, ayrıca Gaziantep Valiliği aracılığıyla 2.500 ailenin tüp borçları da ödedi.

Ali Erdemoğlu: “Hayatta Olduğumuz Sürece Yardımlarımız Devam Edecek”

Bundan sonra ki yardımlarının aynı şekilde devam edeceğini belirten Ali Erdemoğlu, “Allah bize ömür verdiği ve işlerimiz de iyi olduğu sürece artarak devam edecektir. Bundan hiçbir hemşerimizin kuşkusu olmasın biz hayatta olduğumuz sürece yardımlarımız de desteğimiz devam edecek. Biz paylaşmasını seven aileyiz, bütün bir ekmeği 40 kişi ile paylaşan bir yapımız var. Bu Allah’ın bize vermiş olduğu bir nimettir. ” ifadelerini kullandı.

Yardımda bulunmayı atalarından öğrendikleri bildiren Ali Erdemoğlu, şöyle devam etti:

“Biz atamızdan böyle öğrendik, bunu da gelecek nesillere aynı şekilde alıştırmak için bütün çabalarımızı sarf ediyoruz. Verme ile azalmıyor ama çalışmak zorundayız. ‘Kul kuldan, Kul Allah’tan’ mantığı ile her zaman daha başarılı olmak için daha çok çalışacağız ki bu yardımları yapabilelim. Kazanmadan, çalışmadan, yorulmadan bu tür yardımlar yapma şansınız yok. Çok çalışacağız, çok kazanacağız, çok paylaşacağız. Türkiye’nin de çıkar yolu burasıdır.”

Ailenin bazı yardım ve bağışları

Hayırsever Erdemoğlu Ailesi, şirketleri Merinos ile eğitim kurumlarına ve camilere 1992’den beri yardımlarını sürdürüyor. Onlarca cami, okul ve müştemilatlarının yapımına devam eden Erdemoğlu Ailesi, okul ve camilere düzenli olarak yardımlarda bulunuyor.

Son olarak Besni’de Mehmet Erdemoğlu Mühendislik Mimarlık Fakültesi ve Gaziantep’te Servi Erdemoğlu adına 4.500 kişilik cami yaptıran Merinos, hayırseverliği ile bölge halkının gönlünde taht kurmuş durumda.

Her yıl yaklaşık 950 üniversite öğrencisine burs veren Merinos, yüzlerce yaşlı, düşkün ve ihtiyaç sahibine maaş bağlayarak destek oluyor, evlenemeyen fakir gençlerin yuva kurması için maddi destekte bulunuyor.

Türkiye’nin değişik yerlerinde birçok yardım ve hizmete imza atan Erdemoğlu Ailesi’nin yaptığı bazı hizmetler;

– Besni’de Mehmet Erdemoğlu Cami yapımı

– Besni’de Toplum ve Aile Sağlığı Merkezi

– Besni Müftülüğü Korupınar Camii Minaresi yapımı

– Besni’de 550 kişilik öğrenci yurdu yapımı

– Besni’deki tüm camilerin halılarının yenilenmesi

– Besni’deki Hacı Reşit Camisi’ne gasilhane yapımı

– Gaziantep’te 24 derslik Mehmet Erdemoğlu İ.Ö.O. yapımı

– Gaziantep’te 24 derslik Servi Erdemoğlu İ.Ö.O. yapımı

– Besni’de 24 derslik Gülüsüm-İbrahim Erdemoğlu İ.Ö.O. yapımı

– Gaziantep’te 24 derslik Mustafa Erman İ.Ö.O.

– Besni’deki Hacı Reşit, Çarşı ve Pınarbaşı camilerine halı bağışı

– Merinos çalışanları için Gaziantep’e konut yapımı

– Eskiköy Beldesi Camisi ve Sugözü Beldesi ile Sumaklı Köyü, Güneykaş Köyü ve Mezere Köyü, Dörtyol Köyü, Sarıkaya Köyü ile Besni II Etap TOKİ Camisi’ne halı bağışı

– Gaziantep’te 24 derslik Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi yapımı

– Besni’nin Karakeçi Köyü, Güzelyurt Köyü, Başlı Köyü ve Besni Korupınar Camileri ile Gaziantep Narlıkuyu Mah. Haznevi Kuran kursuna ve Hacıreşit Kuran Kursu’na halı yardımı

– Çakırhöyük Beldesi Camisi için 28 ton demir yardımı, Sayören Köyü Camisine nakdi yardım

– Budak Köyü’ne Mehmet Erdemoğlu taziye evi yapımı

– Abdullah Dalar Hoca Camii, Çakırhöyük Taziye Evi, Musa Peygamber Cami, Bilal Habeş Cami, Hoca Osman Cami, İhvan Camii, M.Sadık Altuğ Camii, Muhammediye Camii, Beşyol Köyü Camii ve Çakırhöyük Boybeypınarı Taziye Evi’ne halı yardımı

– Besni’de Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi yapımı

– 2011 Depremi sonrası Van’a 24 derslikli Endüstri Meslek Lisesi yapımı, depremzedelere 2 tır battaniye ve 1 Milyon lira nakdi yardım

– Kesmetepe Belediyesi taziye evine halı yardımı, Kurugöl Camii’ne laminant parke ve halı yardımı, Kocapirli Köyü, Tokar Köyü, Hacı Muhammed Camii, Ören Köyü Kuran Kursu, Kurtuluş Camii’ne halı yardımı

– Besni’de Ali Erdemoğlu Taziye Evi yapımı

 Adıyaman’da Mehmet Erdemoğlu Taziye Evi yapımı

Şambayat  Erdemoğlu Taziye Evi yapımı

– Besni’de Mimarlık Fakültesi

– Kahta Müftülüğü’ne 1200 m2 cami ve taziye evleri için halı

– 4500 kişilik Gaziantep Servi Erdemoğlu Camii –

Gaziantep Servi Erdemoğlu Kız Meslek Lisesi

– Gaziantep Mehmet Erdemoğlu adına Polis Merkezi

– Besni’de Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi ile içinde yurtların, Meslek Yüksekokulu Ve Kültür Ve Spor Tesislerinin Olacağı Büyük Bir Kompleks Yapımı

– Besni Resulullah Camii’ne Halı yardımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz