Hastane Camiinde Okuma Salonu Açıldı

  0
  39

  Adıyaman Hastane Camii bünyesinde okuma salonu açıldı.
  Hastane Camisi’nin alt katının bir tarafı taziye evi, bir tarafı da okuma salonu olarak düzenlendi. Cemaatin namaz saatleri arasında ezan saatini beklerken kitap okumak isteyenlerin faydalanacağı bir okuma salonu oluşturuldu. Okuma salonunun açılışı Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından yapıldı.
  Konuyla ilgili açıklama yapan Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, “Bu uygulamanın çok güzel olduğunu, diğer cami ve cemaatlerimize örnek olmasını temenni ediyorum. Bu kütüphaneyi ve okuma salonuna katkıda bulunan cami görevlilerimizi ve cami cemaatimizi tebrik ediyorum. Dinimizin ilk emri oku dur. Beşikten mezara kadar öğrenme okuma, dinimizin prensiplerindendir. Namaz saatini bekleyen cemaatimiz hem kitap okuyarak yeni şeyler öğrenecekler veya bilgilerini yenileyecekler. Bütün vatandaşlarımız bu kütüphane ve okuma salonundan faydalanabilir. Boş boş oturmaktansa oturup kitap okunacaktır. İl Müftülüğü olarak Kütüphaneye kitap katkısında bulunduk. Kitap katkısında bulunmak isteyen vatandaşlarımız camimizin okuma salonu kütüphanesine katkıda bulunabilirler” dedi.
  Açılış törenine katılan cami cemaati ise açılan okuma salonunun önemli bir ihtiyacı karşıladığını, okuma alışkanlığı kazandırması bakımından, her yaş grubuna hitap ettiğini belirterek, memnuniyetlerini ifade ettiler. Açılıştan sonra katılımcılara yemeği ikramında bulunuldu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz