Hasta ve Hasta Yakınlarından Yaya Yolu Tepkisi

  0
  57

  Tıp Fakültesi önünde bulunan yaya yolunun İl Trafik Komisyonu kararı ile kapatılmasına tepki gösteren hasta ve hasta yakınları, yaya yolunun kapanmasından önce üst geçide asansör yapılmasını istediler.

   

  Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünden Atatürk Bulvarının karşısına geçiş için kullanılan yaya geçidinin, Karayolları Bölge Müdürlüğünce yapılan üst geçitten sonra, İl Trafik Komisyonu kararına dayanılarak, trafik alt yapısından sorumlu olan Adıyaman Belediyesi ekiplerince tel çitle kapatılmasına tepki gösteren hasta ve hasta yakınları, bu karardan önce yetkililerin, üst geçidi, yaşlıların kullanabilecekleri şekle getirmesini istediler.

   

  Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren hasta ve hasta yakınları, Tıp Fakültesi önünde bulunan üst geçidin hasta ve yaşlılar için uygun standartlarda olmadığını belirterek, “Belediye bu geçidi 2-3 aydan beri birkaç kez kapattı, üst geçitten geçemeyen bazı yaşlılar ve hasta yakınları da çözüm olarak bu çitleri yeniden açtı. Çünkü üst geçit, yaşlıların ve hastaların kullanımına müsait değil. Merdivenler çok dik. Eğer buraya bir hizmet yapılacaksa, o da bu üst geçide asansör yapmakla olur. Aksi halde bütün yaşlı ve hastalar tehlikeli olan bu yöntemi kullanmaya devam eder” diye konuştular.

   

  IMG-20140613-WA0011

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz