Hamile Kadın Paletli Ambulansla 4 Saatte Kurtarıldı

  0
  158

  Çelikhan İlçesinde hamile olan Hacer Keskin’e sağlık görevlileri paletli ambulansla ulaşarak 4 saatte kurtardı.

   

  İki gündür aralıksız süren kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı Korucak köyüne ulaşım sağlanmazken, doğum sancıları tutan Hacer Keskin’in yakınları sağlık görevlilerin yardım istediler.

  Sağlık görevlileri tarafından yolun kapalı olduğu bilgisi verilmesi üzerine yolun açılması için Kaymakam Adem Kaya’nın da katıldığı yol açma çalışmalarına İl Özel İdare ekiplerince yol açılarak 25 kilometrelik yolda Dr. Fatih Kırmızı ve sağlık görevlilerinde katıldığı paletli ambulansla 4 saatte köye ulaşıldı.

   

  Köyde bulunan ve sancıları artan Hacer Keskin, paletli ambulansa alınarak Çelikhan Devlet Hastanesi’ne getirildi. Burada tedavi altına alınan Keskin’in sağlık durumu iyi olduğu belirlendi.

  İlçede kış şartlarının zor geçmesinden dolayı özellikle gebe hastalar için risk olduğunu belirten ilçe Sağlık Müdürü Dr. Fatih Kırmızı, şunları söyledi:

  “İlçemizde kış şartların çok sert geçmesi sebebiyle özellikle köylerde ikamet eden gebeler açısından risk arz etmektedir. Kış şartları sağlık hizmetlerini bir hayli kısıtlamaktadır. Bu dönemde hastalarımızın mağdur olmaması için ilçemizde misafir anne projesi uygulanmaktadır. Hastalarımız, yollar kapanmadan önce başvuruları alınarak hastanemizde misafir edinmektedir. Söz konusu insan hayatı olduğu için ilçemiz köylerindeki hastaların gebelerin bu projeye dahil olmalarını önemle rica ediyoruz”

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz