Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özbilgiç’den Ev Hanımlarına Çağrı

  0
  100

  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, ev hanımlarını kurslara davet etti.

  Özbilgiç, yaptığı açıklamada, Adıyamanlı ev hanımlarının evde oturmaması gerektiğini dile getirdi.

  Her kadının  mutlaka kendi yeteneklerine ve becerilerine göre kurslarının bulunduğunu anlatan Özbilgiç, şu bilgileri verdi:

  “Dikiş, Nakış, kurdele nakış, keçe bu tür kurslara gelsinler. Bunlarda sadece merkezde değil, usta öğreticilerimizin mahalle arasında, yine bizim ek binalarımızda, birimlerimizde kurslarımız var. Oralara ulaşsınlar, sorumlu kişiler ile görüşsünler, kendi yeteneklerindeki kurslara kayıt olsunlar. Kayıtlarımızda ücretsizdir ve o kurslarda yeteneklerini geliştirsinler. Birinci amacımız kişilerin yetenekleri doğrultusunda gelişerek, ileride bir işyeri açma imkanı sunmaları. Birde biz yine on parmak klavye kursu açtık. Bunu geçen gençlerimiz ülkemizin farklı adliyelerinde katip olarak göreve başladılar. Bunun için ben diyorum ki herkesin yeteneğine göre birimlerimizde, Halk Eğitim Merkezimizde kursları var. Gelsinler bu kurslara kayıt olsunlar”

  Halk Eğitim Merkezi olarak 5 Ekimden itibaren usta öğreticilerin başvurularını yaptığını bildiren Özbilgiç, şimdi onların kurslarını açmaya başladığini belirtti.

  Milli Eğitim Bakanlığının desteklemiş olduğu yönerge çerçevesinde mezun öğrencilere yönelik kursların başladığını dile getiren Özbilgiç, “Yoğunluğumuzu ençok ona verdik. Bin 350 civarında bir öğrenci kaydımız oldu. 50 öğretmenimiz de belediyemize bağlı 3 yerde kurslarımızı başlattık. Bu ciddi bir proje. Buraya gelen öğrencilerimizden hiçbir ad altında ücret alınmamaktadır. Bu tamamen ücretsizdir. 3 binamızdan 1 tanesini sayısal, 1 tanesini sözel, diğer binamızı eşit ağırlık olarak hizmete açmış bulunuyoruz. Bunun akabinde kendi merkez binamızda Bilgisayar, Arapca, Osmanlıca ve okuma-yazma gibi kurslarımızı başlattık. Yine belediyemize bağlı TOGEM’de valiliğimize bağlı ÇATOM’da, ek binamızda Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzde ve diğer kamu kurumlarımızdan gelen talepler doğrultusunda kurslarımızı açıyoruz” diye konuştu.

  Ciddi bir talebin olduğunu ifade eden Özbilgiç, “Bir iki bilgi vermek gerekirse geçen yıl 839 tane kurs açmışız. 14 bin 950 tane kursiyer başvuru yapmış ve bunların yüzde 90’ı devam ederek sertifikayla mezun olmuştur. Bu yılda hedefimiz 20 bin kursiyerle bin civarında kurs açarak, gecen yıla oranla biraz daha çıtayı yukarıda bitirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz