Hakkımızı Kim Savunacak?

  0
  455

  Yaklaşık bir ay önce Adıyaman’ın sorun ve problemlerini dile getirmek ve çözümü konusunda gerekli gündemi oluşturmak amacıyla Adıyaman Sivil Dayanışma Platformu adı altında bir oluşum ortaya çıktı.

  Adıyaman Sivil Dayanışma Platformu’nun ortaya çıkmasıyla birlikte oldukça sert tartışmalar da beraberinde yaşandı.

  Kurulan bu platformun ilk icraatı ‘AK Parti’nin Adıyaman’da Belediye Başkan adayı kim olacak’ konusunda yaptığı toplantılar olmuştu ve bunun içinde kamuoyunun büyük bir bölümünden tepki çekmişlerdi.

  Adıyaman’da bulunan kimi işadamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin oluşturduğu Adıyaman Sivil Dayanışma Platformu’nun Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki toplantısından sonra ortaya atılan eleştirilere o dönem cevap veren platform sözcüleri, amaçlarının Adıyaman AK Parti adayını belirlemek olmadığını, Adıyaman’ın sorunlarını Ankara’ya iletmek olduğunu dile getirmişlerdi.

  Bu oluşumun Adıyaman için faydalı olacağını söyleyenlerin olduğu gibi birilerinin yönlendirmesi sonucu mevcut Belediye Başkanını yıpratmaya yönelik bir girişim olduğunu da söyleyenlerde vardı.

  Adıyaman Sivil Dayanışma Platformunun o günden sonra ortada gözükmemesi, Belediye Başkanını yıpratmak için kuruldu diyenleri haklı çıkardı.

  Adıyaman Sivil Dayanışma Platformu o günden sonra ne toplantı yaptı nede bir basın açıklaması…

  Geçtiğimiz günlerde Çelikhan yolunda her zaman duymaya alışkın olduğumuz trafik kazalarından birisi meydana geldi.

  Köyde görevli olan öğretmenlerimiz görev yerlerine giderken yolun buzlu olması sonucunda, buzda kayan araçları 150 metrelik uçuruma uçması sonucunda bir öğretmenimiz vefat etti onlarca öğretmeniz de yaralandı.

  Kazanın olduğu yerde 50 metre bariyer olmuş olsa belki de o hayatının baharında, ideaları, hayalleri olan öğretmenimiz şimdi çok sevdiği öğrencileriyle beraber olacaktı.

  Kazada ihmal var, bu açık bir gerçek.

  Bu konuda da maalesef Adıyaman Memur Sen dışında bir Allah’ın kulu bir açıklama yapmadı.

  Çelikhan yolu Palanlı mevkide buzlu yolda yavaş yavaş kayan aracın uçuruma yuvarlanması sanki olağan bir durum gibi kimsenin umurunda bile olmadı.

  Kazadan sonra Milletvekillerimizden bir açıklama gelmedi. Karayollarından bir açıklama gelmedi gelmesi anormal olurdu.

  Adıyaman Sivil Dayanışma Platformu diye seçimler öncesi kurulan bir oluşu vardı ve ondan da bir ses gelir mi diye bekledim ancak nerede… Onlar AK Parti’nin Belediye Başkanını belirledikten sonra görevleri sona ermiş bir hava estirdiler.

  Adıyaman Sivil Dayanışma Platformunun amaçlarının Adıyaman’ın sorunlarını Ankara’ya iletmek olduğunu dile getiren platform sözcüleri bugün neredeler?

  Hani verdikleri sözler?

  Adıyaman’ın sorunlarının çözümü konusunda konunu takipçisi olacakları söylemişlerdi ama bu da doğru çıkmadı işte.

  Adıyaman Sivil Dayanışma Platformu, işadamları ve STK Başkanlarından oluşan bir oluşum olduğu için bunların hükümeti, siyasileri veya kurumları eleştirmesini beklemek hayalcilikten öte bir şey olmaz.

  Fakir fukaranın hakkını savunmak yerine kendi pozisyonlarını daha iyi bir noktaya getirmek için gayret içerisinde olacakları daha aşikâr bir durumdur.

  Duruş Gazetesinin geçen sayısında bu kazanın baş sorumlusu olarak Karayolları Bölge Müdürünü göstermiştik. Gazetemiz de ulaşması gereken her yere ulaştı çok şükür. Ancak bir satır yazı yazan olmadı bu konuda… Çünkü böyle önemli bir konu kimsenin umurunda değil.

  Yollarda ölmek kaderimiz oldu kimsenin umurunda değil.

  Letonya Başbakanı bir süpermarketin çatısının çökmesi sonucu yaşanan facianın siyasi sorumluluğunu üstlenerek istifa ettiğini gördük. Ama bu Türk milleti olarak aynı sorumluluğu üstlenecek vicdan sahibi bir yöneticiye maalesef sahip olmadık hiçbir zaman.

  Acısıyla tatlısıyla hüzünlüyle sevinciyle bir yılı da geride bırakıyoruz. Zaman o kadar hızlı akıp gidiyor ki günler haftaları haftalar yılları yıllar kovalıyor.

  ‘Giden ömürde gidiyor’ sözünün doğruluğunu ispatlarcasına… Zaman su gibi akıp gidiyor.

  Yeni bir yılda onur, şeref, hasiyetin ön planda olduğu, makam ve mevkilerin değil, kişiliklerin değer gördüğü bir Türkiye olması en büyük beklentimizdir.

  Yeni yılın tüm İslam coğrafyasına huzur, bereket, sağlık ve kardeşlik getirmesin diliyorum.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz