GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESI ÖĞRETIM ELEMANLARI SERGISI

  0
  69

  Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanlarının hazırlamış olduğu çeşitli tekniklerle yapılmış resimler Üniversitemiz Sergi Salonu’nda görücüye çıktı.

  35 farklı eserin yer aldığı serginin açılışına Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit TEMİR, Prof. Dr. Hasan SOLMAZ, Prof. Dr. Ali AYDIN, Ak Parti İl Başkanı Seyfettin BİLEN, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya DURANAY, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Kadir KARKIN, Devlet Konservatuarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Barış TOPTAŞ, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet YILDIZ, akademik ve idari personelin yanı sıra Üniversitemiz ve Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri katıldı.

  Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Kadir KARKIN serginin açılışında bir konuşma yaparak sergi hakkında bilgiler verdi. Çeşitli teknik ve yöntemler kullanılarak hazırlanan sergi hakkında Prof. KARKIN: “Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi resim Bölümünün ilk eylemi, ilk göz ağrısı dediğimiz bir sergi. Resim bölümünün değerli öğretim elemanlarının emekleri ile ortaya konulmuş bir sergidir. Üniversitemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Ardından protokol üyeleri açılışı gerçekleştirilen sergiyi gezdi. Resimler hakkında bilgi alan protokol üyeleri gezinin ardından serginin hatıra defterini imzaladı.

  BHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz