Güreş Şampiyonasında Türkiye Üçüncüsü Adıyaman’dan

  0
  56

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye Güreş Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Türkiye 7. Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası 20-203 Eylül tarihleri arasında Muş’ta düzenlendi.

  Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü kapalı spor salonunda düzenlenen Türkiye 7. Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası’na Muş Valisi Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Aile ve Sosyal Politikalar Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İslam Emiroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İI Müdürü Abdulbari Aksoy katıldı.

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı islam Emiroğlu, bir konuşma yaparak şampiyonanın önemine değindi. Yapılan yarışmanın dışında öğrencilerin Muş’un tarihi ve kültürel zenginliklerini de görme şansları olacağını ifade eden Emiroğlu, “Buraya geldikten sonra Muş’u tanıma fırsatları olacaktır. Yine organizasyonumuzda Muş’un tarihi, güzel yerlerini görme fırsatları olacaktır” dedi.

  Şampiyonanın Muş’ta yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Seddar Yavuz ise, 1071 Malazgirt diriliş ruhuna dikkat çekerek tüm sporculara başarı dileklerinde bulundu.

  18 İlin 120 sporcuyla katıldığı Şampiyonada Takım Halinde Ordu birinci olurken, Amasya 2.Adana da 3.cü oldu.

  Adıyaman Çocuk evleri Sitesi Müdürlüğünden 6 sporcunun katıldığı turnuvada sporcumuz Serdar Kocaboğa Türkiye 3.sü oldu.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz