Gönül Elçilerinden Yuva Çocuklarına Şefkat Eli

  0
  101

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş öncülüğündeki Gönül Elçileri, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne ait Sevgi Evlerinde kalan çocuklar için şenlik düzenledi.
  Gönül Elçileri ev sahipliğinde Beşpınar mesire alanında düzenlenen piknikte mangal keyfi yaşayan çocuklar, güzel ve güneşli bir bahar havasında gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.
  Beyhan Demirtaş, çocukların doyasıya eğlendiği piknikte çocuklarla yakından ilgilendi. Düzenlenen şenlikte çocukların yaptığı gösteriler eski 23 Nisan kutlamalarını da aratmadı. Şenlikte çuval yarışı, kaşıkta yumurta taşıma yarışı ve ip çekme yarışı düzenlendi. Şenlik renkli görüntülere sahne oldu.
  Gönül Elçileri olarak böyle bir organizasyonu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Beyhan Demirtaş, “Bu çocuklar milletimizin bizlere emanetleridir. Bu tür etkinliklerle çocuklarımızın toplumsal hayata katılımlarını sağlıyoruz. Bütün çabamız bu çocukların daha iyi şartlarda yetişmesini sağlamak ve geleceğe daha iyi hazırlanmalarına katkıda bulunmaktır. Onların topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmek hepimizin ortak sorumluluğudur. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bu çocuklarımıza ihtiyaç duydukları sevgiyi ve arzu ettikleri aile ortamını bir nebze de olsa yaşatabilmek, yüzlerinde tebessüm, küçük yüreklerine mutluluk katmak adına bu etkinliği düzenledik. Düzenlediğimiz bu etkinlikle çocukların büyük bir sevinç ve mutluluk yaşadıklarını görüyoruz. Bu çocuklar hepimizin çocuklarıdır. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Kendi çocuklarımı nasıl görüyorsam yuvada kalan bu çocuklarımızı da aynı şekilde görüyorum” dedi.
  Sevgi evlerinde kalan çocuklar ise kendilerine bayram tadında bir 23 Nisan yaşattıkları için Beyhan Demirtaş’a ve Gönül Elçilerine teşekkür etti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz