Gölbaşı’na Demokrasi Meydanı

  0
  109

  Gölbaşı ilçesinde “demokrasi yürüyüşü” yapıldı.

  15 Temmuz Darbe kalkışmasını protesto için 75.Yıl Meydanında toplanan halk, Turan Özdemir Caddesinden yürüyerek İstasyona kadar giderek sloganlar eşliğinde 75.Yıl Meydanına geldi.

   

  Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, burada yaptığı konuşmasında, 75.Yıl Meydanının meclis kararıyla Demokrasi Meydanı olarak isminin değiştirileceğini söyledi.

  “18 gündür verdiğimiz bu mücadeleden de hepinizi kutluyorum” diyen Özdemir, şunları kaydetti:

   

  “15 Temmuz’da ne yapılmak istendiği artık malumu, gizlisi kapaklısı kalmadı. Her şey açığa döküldü. Daha da geride kalan ayrıntıları mutlaka dökülecek. Yüce Türk Milleti, onların borazanlarına selalarla, ezanlarla karşı durdu. Manevi güç onların tankını tüfeğini paramparça etti. Bunu bütün Dünya gördü. Türk Milletinini özgürlüğüne, istikbaline ne kadar düşkün olduğunu herkes gördü. Sizler de burada istikbaliniz ve istiklaliniz için mücadele ediyorsunuz. Rabbim hepinizden razı olsun”

  Kaymakam Murat Zadeleroğlu da konuşmasında, halkın destansı yürüyüşü ve duruşunun tüm dünyaya örnek olduğunu belirterek, dünyanın mazlum milletlerinin Türkiye’yi konuştuğunu vurguladı.

  Türkiye Gençlik Vakfı Adıyaman İl Başkanı Yunus Emre Pektaş da “Bu meydanlar bizim. Halk olarak bildiğimiz bu İslam davasını ve bu ülkemizi koruyacağımızı canımızla kanımıza ispatladık” ifadelerini kullandı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz