Gölbaşılı Girişimciler Sertifikalarını Aldı

  0
  144

  Gölbaşı İlçesinde KOSGEB “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” kapsamında 30 girişimciye sertifikaları verildi.

  KOSGEB Adıyaman Müdürlüğü ile Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığının işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

  Programın açılış konuşmasını yapan Esnaf Odası Başkanı Latif Kocaman,  esnaf odası başkanlığı olarak ilçenin ekonomisini canlandırmak adına her türlü yeni fikre açık olduklarını belirterek, bu tür girişimleri desteklemeye her aman hazır olduklarını söyledi.

  KOSGEB Müdürü Muhammet Şükrü Mısırlı ise konuşmasında, KOSGEB’in öneminden ve girişimcilik sertifikasından bahsederek, her yerde geçerli bir sertifika olduğunu ve ülkenin herhangi bir ilinde ya da ilçesinde işlerini kurabileceklerini söyledi.

  Belediye Başkanı Yusuf Özdemir de konuşmasında Gölbaşı’nın sosyal ve kültürel olarak diğer ilçelerinden farkına vurgu yaparak, çoğu yerde kızlarını okula göndermek için kampanyalar yapılırken Gölbaşı’nda girişimcilik kursuna büyük ekseriyette bayanlar gönülleriyle katılmakta olduğunu ifade etti.

  Özdemir,  konuşmasında şunları kaydetti: “Katılımcıların büyük bölümünün bayan olması Gölbaşı’nın eğitim açısından nerde olduğunu gösteriyor. Girişimcilik kursu ihtiyacı devam ediyor hala. Yeni kursların ilçemizde devamını hepimiz bekliyoruz. Kursun açılmasına vesile olan KOSGEB Müdürümüze, esnaf odamıza ve diğer oda başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Girişimcilik kursunu tamamlayan çok değerli kursiyer arkadaşlara başarılar diliyorum”

  Kaymakam Murat Zadeleroğlu da konuşmasında, herkesin projelerde amacının iyi niyet olduğunu belirterek, ülkeye maddi anlamda katkı sağlamak olduğunun altını çizerek, iş talebiyle gelen vatandaşların kamu kurumunda az maaş da olsa masa başında çalışmak olduğunu belirtti.

  Konuşmalardan sonra kursiyerlere “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” Katılım Belgesi verildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz