Göksu, “Yeni Türkiye İçin Genç Beyinlere İhtiyacı Var”

  0
  69

  Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi, 2013–2014 Eğitim ve Öğretim Ders Yılı ile ilgili ikinci burs törenini gerçekleştirdi.

  Programa konuşmacı olarak katılan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

  Adıyaman Halk Eğitim salonunda gerçekleşen toplantıya Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Murat Demirkol Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve öğrenciler katıldı.

  Adıyamanlılar Vakfı Genel Müdürü Erdal Ayna’ın sunuculuğunu yaptığı burs töreninin açılış konuşmasını, Burs Komisyonu Başkanı Yakup Akıncıoğlu yaptı. Yeni sezon hedefleriyle ilgili açıklamalar yapan Akıncıoğlu, “Öğrenciler arasında kaynaşma, dayanışma ve sinerji oluşturacak etkinlikler yapacağız. Bu etkinliklerin gerçekleşmesi için öğrenci kardeşlerimizden büyük bir özveri bekliyoruz” dedi.

  Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Murat Demirkol ise yaptığı konuşmada; “Vakfımızın Adıyaman’da şube açma girişimi sonrasında Adıyaman ilimize son derece faydalı olabilecek icraatlara imza attığımıza inanıyorum. Sezonun ikinci burs programıyla birlikte bundan sonrası için amacımız üniversite öğrencilerimize daha çok burs imkânı sağlamaktır” şeklinde görüşlerini ifade etti

  Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ise, gençlere verdiği önemine değinerek, “Önemli olan doğru bildiğimiz yoldan şaşmamaktır. Sahip çıkılması gereken değerlerimize ise sahip çıkmak hepimizin görevi olmalı. Gençlerimizden gelecekte çok daha güzel işler beklediğimiz gibi geleceğin Türkiye’sinin inşa etmek içinde büyük bir azim ve inanç bekliyoruz.” diyerek, toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

  Konuşmacı olarak katılan Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, Adıyaman Üniversitesinde okuyan vakfın bursiyer öğrencileri olan genç beyinlerle bir araya gelerek, eğitimin insan hayatındaki önemine vurgu yaparak, gençlere geleceğin yeni Türkiye’nin inşası için aktif rol almaları gerektiğini söyledi.

  Ardından genç nesil’e gerek siyasi ve gerekse eğitim alanında deneyimlerini paylaşan Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, Yeni Türkiye’nin kurulmasına imza atabilecek genç beyinlere ihtiyacı olduğunu ve bunun da tek yolu modern bir eğitimden geçtiğini söyledi.

  Göksu, “Çağımız teknoloji çağıdır. Donanımlı bir gençliğe her zaman ihtiyacımız var. Genç beyin olarak kendinizi yarınlara hazırlamanız kaçınılmaz olmuştur. Hepimizin tek sevdası Türkiye’dir. Geleceğin yeni Türkiye’sini ve Adıyaman’ı hep birlikte inşa etmek için çok çaba sarf etmeliyiz. Sizler ve bizler bir ekip ruhu çerçevesinde kimin üzerine ne düşüyorsa onu yapmak gerekir. Bundan böyle bu manada sorumluluğunuz çok daha büyük olacak. Bu sorumluluğun farkında olup, Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri çok iyi analiz etmemiz lazım. Bu ülkenin menfaati için iyi ve güzel olan her şeye destek çıkmanızı bekliyoruz. Bu tür toplantıları kaynaşma ve dayanışmamız açısından son derece önemli görüyorum. Birbirimizi ne kadar daha iyi tanısak gelecekte hep birlikte çok daha güzel hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

  G+Âksu, ÔÇ£Yeni T+-rkiye ¦-+ğin Gen+ğ Beyinlere ¦-htiyac¦- VarÔÇØ (6)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz