Gıyabi Cenaze Namazı

  0
  77

  Adıyaman’da ikindi namazı çıkışında Demokrasi Parkı önünde Anadolu gençlik derneği üyeleri Kamaruzzaman için gıyabi cenaze namazı kıldı.

  Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya yaptığı açıklamada, Bangladeş’te Cemaat-i İslami teşkilatının önemli isimlerinden Muhammed Kamaruzzaman’ın tutuklu bulunduğu  cezaevinde hakka yürüdüğünü anımsattı.

  Beyazkaya, şunları kaydetti:

  “Yüce Allah cihadını ve şahadetini kabul eylesin. Kamaruzzaman, Bangladeş hükümeti tarafından 1971 deki bağımsızlık savaşı sırasında işlenen suçların araştırılması için 2010 yılında kurulan uluslar arası savaş suçları mahkemesi mayıs 2013’te şahsına karşı uydurma suçlamalardan Kamaruzzaman suçlu bulmuş ve idama mahkum etmişti. Hakkındaki iddiaların siyasi olduğunu savunan Kamaruzzaman, savaş boyunca köyünde kaldığını ileri  sürerek suçlamaları red etmiş ve kararın temziye götürmüştü. Ancak adaletin yoksun olduğu bir sistemde baş vurduğu hukuki yollar bir çözüm olamamış ve dün akşam saatlerinde idam edilmiştir. İşlenen tüm bu zulümlere karşı Müslümanlar itidali oluşlarını ve vakur duruşlarını kaybetmeden hakkı haykırmaya devam edeceklerdir. Irkçı emperyalizimin kendilerini çekmeye çalıştığı terör tuzağına düşmeyeceklerdir. İslam’ın tüm insanlığı kuşatan barış adalet ve merhamet değerlerinden geri adım atmayacaklardır. Merhum Kamaruzzaman, içinde yaşadığımız çağa olan en güzel tanıklığını, çağa olan şahitliğini, şahadetini tebrik ediyoruz. Kendisini dualarımızla hakka uğurluyor, mekanı cennet olsun diyoruz. Tüm insanlığa birkez daha hatırlatıyoruz ki Allahtan geldik ve yine ona döneceğiz”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz