Geri Dönüşümden Elde Edilen Kalemlikler Öğrencilere Dağıtıldı

  0
  110

  Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren TOGEM tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde kullanılmış malzemelerden yapılan kırtasiye ürünleri öğrencilere dağıtıldı.

  Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürüten Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında açılan kursa katılan kursiyerlerin kullanılmış malzemelerden yaptıkları kalemlikler öğrencilere dağıtıldı.

  TOGEM tarafından Adıyaman Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerine dağıtılan kalemlikler ve kalemliklerin içerisine konulan kırtasiye malzemelerinin dağıtılması için gerçekleşen programa Adıyaman Belediyesi Meclis Üyeleri Abdurrahman Karayılan, Mahmut Karaman ve Abdurrahman Gürbüzcan katıldı. Program sonunda konuşan Adıyaman Belediyesi Meclis Üyesi Abdurrahman Karayılan, TOGEM tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında geri dönüşüm yoluyla hazırlanan kalemliklerin öğrencilere dağıtılmasının hem öğrencilerin geri dönüşüm konusunda bilinçlenmesini sağlayacağını, hem de kursiyerler tarafından yapılan kalemliklerin öğrencilere dağıtılarak amaca ulaşıldığını dile getirdi.

  Adıyaman Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Derviş Özbay ise yaptığı konuşmada, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Adıyaman Belediyesi bünyesinde bulunan TOGEM kursiyerleri tarafından geri dönüşüm yoluyla hazırlanan kalemliklerin öğrencilerimize dağıtılması, çocuklar üzerinde önemli bir bilince sahip olmalarını sağlayacaktır. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  TOGEM Koordinatörü Yasemin Delibaş ise yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Geri dönüşüme uygun kullanılmış malzemeleri yeniden insanların kullanabilecekleri hale getirmek amacıyla TOGEM tarafından açtığımız kursumuza yoğun ilgi gördük. Bu kursumuza katılan kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan kalemliklerimizi il genelindeki 4 okula dağıma kararı almıştık. Bugün ilkini gerçekleştiriyoruz. Bundaki asıl amacımız, hem projenin önemine vurgu yapmak, hem de öğrencilerimizi bu konuda teşvik etmektir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

  Ayrıca yine TOGEM tarafından okulun başarılı öğrencilerinden Celil Talha Karayazı’ya çalışma masası hediye edildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz