Gerger Belediye Başkanı Aslan: “1 Kasım’da Tercihimiz İstikrardan Yana Olacak”

  0
  115

  1 Kasım seçimleri ile ilgili kritik viraja girilirken Saadet Partili Gerger Belediye Başkanı Zeynel Aslan’ın bu seçimlerde Ak Parti’yi destekleyeceklerini ilan etmesi gündeme bomba gibi düştü!

  Uzun yıllardır bölge siyasetinde önemli bir yere sahip olan Aslan ailesinden, Saadet Partili Gerger Belediye Başkanı Zeynel Aslan seçimlere kısa bir süre kala destekleyecekleri partiyi açıklaması bütün dengeleri değiştirdi. Hem aile olarak hem de Saadetli bir belediye başkanı olarak 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti’ye oy vereceklerini açıklayan belediye başkanı Zeynel Aslan ” 1 Kasım seçimlerinin partilerin iktidar yarışının dışında bir memleket meselesi haline geldi. Dolayısıyla memleket meselesinde tavrımız ne olacağı bellidir. Bu atmosferde her daim Ak Parti’nin yanında olacağız ve oylarımızı Ak Parti’ye vereceğiz.  Gerger halkını da  Ak Parti’ye destek olmaya çağırıyorum” dedi.

  Uzun yıllardır Saadet Partisi çatısı altında siyasete devam ettiklerini belirten Aslan, ülkenin selameti  ve bekası için sorumluluktan kaçmayacaklarını belirterek ” her zaman mazlumları sevindiren zalime karşı çıkan bir misyonla bugünlere gelen Ak Parti’ye yönelik, uluslararası güçlerinde dahiliyle yapılan operasyonlar aslında ülkenin bekasına yönelik yapılan saldırılar olarak görüyoruz.  Toplumsal barışın hiç bir dönemde olmadığı kadar sağlandığı bir dönemde bir anda savaş başlatan bir güruhla karşı karşıya kaldık. Bu güruhun sinsi planları, halkın gözleri önünde cereyan etmektedir. Vicdanı olan herkesin bu yapılan çirkin saldırılara kayıtsız kalması mümkün değildir. Bizlerde öncelikli olarak  vatan , millet diyerek bu güruhun sinsi planlarını bozmak ,gelinen bu tehlikeli durumun bertaraf edilmesi, şer odaklarının planlarının bozulması adına  Ak Partiye destek olacağımızı ilan ediyoruz.” dedi

  Memleket meselesi yanında bu kararı almalarında en önemli nedenlerden biri de bölge de istikrarın sürmesi için Ak Parti’nin tek başına iktidara gelmesi gerektiğini ifade eden Aslan ” Sosyo-ekonomik gelişiminin en üst seviyelere çıktığı bir dönemde ve bunun artarak devamını getirecek dönemleri yaşamak için ,vatandaşın temel hak ve hürriyetlerini, yaşam standartlarını yükseltmiş ve daha da yükseltmeye gayret gösteren Ak Parti iktidarının devamı için oylarımızı istikrardan yana kullanacağız. Yani ihtiyarı genci, zengini fakiri, Kürdü Türkü, doğulusu batılısı, köylüsü şehirlisi, kısaca toplumun tamamını kucaklayan ve odağına insana hizmeti  getiren bir anlayışa oy vereceğiz” dedi.

  Öte yanda Saadet Partili Gerger Belediye Başkanı Zeynel Aslan’ın 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti’ye oy vereceklerini ilan etmesinin ardından Ak Parti’nin Gerger’de rekor kıracağı ifade ediliyor. Özellikle  Belediye Başkanı Zeynel Aslan’ın bu çağrısı sonrası köklü bir aile olan  Aslan ailesi ve sevenlerinin,  tercihlerini Ak Parti’den yana kullanacağı ağırlık kazanırken, Ak Parti’ni bu destek sonrası 5-0 yapabileceği yorumlarına neden oluyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz