Gerger AK Parti’de İstifalar Başladı

  0
  175

  AK Parti’den istifa eden birçok isimde Zeynal Aslan’a destek verme kararı aldı.

  30 Mart yerel seçimlerine Gerger ilçesinde iddiları hazırlanan Saadet Partisi adayı Zeynal Aslan’a ilçenin her kesiminden destek geliyor. Daha önce Aslan ailesinin birleşmesi ile güçlenen Zeynal Aslan’a şimdide AK Parti’den istifa eden güçlü isimlerin destek vereceği açıklandı.
  Yerel seçimler için AK Parti’den Gerger Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan ancak adaylığın mevcut başkana verilmesi ile partiden istifa eden Emin Aslan ile Nurettin Dursun’un yanı sıra, Belediye Encümenleri Salih Dursun ve Ahmet Köroğlu’da Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Saadet Partisi’ne destek verme kararı aldı.
  Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Zeynal Aslan, halkın ve ilçedeki büyüklerin gösterdiği teveccühe, kazanmaları durumunda yapacakları hizmetler ile layık olmaya çalışacaklarını dile getirerek, “Adaylığımı aileler ve partiler üstü bir koalisyon oluşturdu. İlçemiz yıllardır hizmet vaatleriyle başa gelen kötürüm yönetimlerin esareti altındadır. Ne acıdır ki bu yönetimler iktidar partilerinin destekleri arkalarında olmasına rağmen ve Türkiye’nin dünya ekonomisinde yer edindiği, tüm belediyelerin halkını hizmete boğduğu dönemlerde bizi hizmetsizliğe boğmuştur. İnşallah göreve layık görülmemiz halinde bir bu aksaklıkları sonlandırıp, Gerger’imizi daha da yaşanılabilir bir ilçe haline getireceğiz” dedi.

  Gerger’in geleceği adına herkesi elini taşın altına koymaya da davet eden Aslan, “Bu takdiri kazanmam durumunda 3 yıl içerisinde her kesim tarafından kabul edilecek bir belediyecilik hizmetleri yapamamam durumunda, istifa edeceğime namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum” dedi.

  Aslan sözlerini, tek amacımın Gerger’e hizmet etmek olduğunu belirterek sonlandırdı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz