Gençlerine Seslenen Göksu; “Ülkenin Aleyhine Oynanan Oyunlara Alet Olmayın”

  0
  110

  Yeni Dünya Vakfı (YDV) yeni dönemde vakıf mensubu büyüklerle öğrencileri buluşturmak ve tanıştırmak için kolları sıvadı. Burada üniversite öğrencilerine özellikle yerel seçim öncesinde bir takım nasihatlerde bulunan Yeni Dünya Vakfı Başkanı Mahmut Göksu, ülkenin aleyhine oynanan oyunlara alet olmaması konusunda uyarıda bulundu.

   

  YDV’ye mensup öğrenci arkadaşlarımızı yakından tanımak üzere harekete geçen vakıf yönetimimiz İstanbul’daki “Bilgi Paylaşım Programı”na İstanbul Gençlik Konseyi’yle buluşarak başladı. Öncesinde kahvaltı ikramı olan toplantıya Vakıf Başkanımız Mahmut Göksu, Vakıf Başkan Yardımcısı Mustafa Çokyaşar, Vakıf Mütevelli Heyeti Üyeleri Halil İbrahim Demir, Mustafa Akçay ve Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Vakıf Denetim Kurulu Üyesi Metin Mergen, FSM Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Üçüncü ve Vakıf Üyesi Av. Fatih Canpolat katıldı.

   

  Toplantının başında Vakıf Başkanımız Mahmut Göksu, ilk dönemdeki eksikliklerin değerlendirmesini, yeni dönemin projelerini İstanbul Gençlik Konseyi üyeleriyle istişare etti. İstişare toplantısının ardından “güncel farkındalık” temalı bir bilgi paylaşımı konuşması yapan Sayın Göksu, gençlik konseyindeki arkadaşlarımızın da bu konudaki düşüncelerini dinledi. Toplantıya katılan vakıf üyeleri de konu hakkında görüşlerini belirtti.

   

  “Bilgi Paylaşımı Programı” YDV İstanbul Gençlik Konseyi Tanıtım ve Medya Birimi üyeleri arasında paylaştırılan vakıf arkadaşları ile devam etti. Aynı tema ile gerçekleştirilen toplantıda karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunuldu.

   

  Vakfın Hukuki İşler Birimi ve bursiyer öğrencilerin katıldığı kahvaltılı toplantıya bir konuşma yapan vakıf başkanı Mahmut Göksu, 30 Mart Yerel Seçimlerinin önemine ve ülkenin aleyhine oynanan oyunlara değinerek aynı zamanda bazı toplulukların bu tür oyunlara alet olmaları hakkında aydınlatıcı bilgiler verdi.  Göksu daha sonra Eğitim ve Kültür Birimi’yle bir toplantı gerçekleştirdi. Burada nitelikli üniversite gençliğinin nasıl olması gerektiğini ve toplumdaki rolü üzerinde duruldu.

   

  Günümüz Türkiye’sinde Müslümanların geldiği noktayı da geçmişe dair değerlendirmelerde de bulunan Göksu, Müslümanlığın sadece ilahiyat öğrencilerine değil tüm insanlarımıza, toplumun her kesimine gerekli olduğuna dikkat çekerek, müminlerin birbirlerine olan hoşgörüsünün önemini vurguladı. Göksu, ” Eğer ki bir Müslüman bir Müslümanın açığını örterse kıyamette de Allah onun açığını örter ” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz