Gençler Kısa Film Çekti

  0
  75

  Adıyaman Gençlik ve Kültür Derneği tarafından SODES Projesi kapsamında kısa film çekimi yapıldı.
  Adıyaman Gençlik ve Kültür Derneği’nin ‘Kültür Sanat Günleri’ adlı proje kapsamında kısa film çekimi atölyesi eğitimi gerçekleştirildi. Yapımcı-Yönetmen Burak Şenkal ve Sait Ali Erişek tarafından teorik ve uygulamalı olarak iki aşamalı eğitim verildi.
  Eğitimin teorik kısmı Adıyaman Üniversitesi Mediko-Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Eğitimin uygulamalı kısmında ise senaryo hazırlayan katılımcılar, kendileri yazıp kendileri filmde rol aldı. Adıyaman’ın tarihi yapılarından Perre Antik Kent ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi kısa film çekimleri yapıldı.
  Adıyaman Gençlik ve Kültür Derneği Başkanı Yeşim Çelik Süzer, kısa filmde define arayan iki kafadarın başından geçenlerin mizahi yönden anlatıldığını belirterek, filmin Gençlik ve Kültür Derneğinde bir gösterimi yapıldıktan sonra katılımcılara katılım belgelerinin takdim edileceğini söyledi.
  Eğitime 21 kişinin katıldığını aktaran Yeşim Çelik Süzer, “Kısa film çekimi atölyesi eğitiminden sonra gençler; ister meslek olarak, isterlerse hobi olarak bu faaliyeti yapabileceklerdir. Gençlerin gösterdikleri performanslardan ötürü yapımcı şirket tarafından gençlerden bazılarına iş teklifinde bulunulmuştur” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz