Gençler Adıyaman’ı Çok Sevdi

  0
  45

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Şehirler ve Kültürler Projesi gençlerin Adıyaman ziyaretleri sürüyor. 
  Şehirler ve Kültürler Projesi kapsamında Adıyaman’a gelecek olan 1200 gencin 1 Ağustos itibariyle Yalova Afyon, Aksaray, Osmaniye, Sivas, Giresun, Çorum illerinden 400 genç Adıyaman’a geldi.
  Gençlere yaz tatillerinde harika bir proje sunduklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı: ”Bu proje kapsamında özellikle Adıyaman’dan başka bir kente gitmemiş gençlerimiz yeni şehirler görmenin yanı sıra yeni arkadaşlar edinerek farklı kültürleri tanıma fırsatı bulacaklar. Şehirler ve Kültürler projesine katılan gençler, Bakanlığımıza bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu’nda konaklıyor. Gençler, proje kapsamında Adıyaman’da 4 gün geçirecek olan gençler; Atatürk Barajı, Ulucami, Oturakçı Pazarı, Müze, Perre Antik Kenti, Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi, Karakuş, Cendere, Nemrut Dağı’nı ziyaret ederek dolu dolu bir tatil imkânı buluyor” dedi.
  Şehirler ve Kültürler Projesi kapsamında ise Adıyaman’dan 240 genç Ankara, Nevşehir, Konya, Adana, Sivas illerine gittiği öğrenildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz