Gaziantep’deki Terör Saldırısında Besnili Taş, Şehit Düştü

  0
  92

  Gaziantep’de bir düğüne düzenlenen canlı bomba saldırısında Besni ilçesinden Mehmet Ali Taş da hayatını kaybetti.

   

  Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesinde Nurettin Akdoğan ve Besna Akdoğan’ın kına gecesinde düzenlenen canlı bomba saldırısında 50 kişi hayatını kaybetti, 100’ün üzerinde kişi yaralandı.

   

  Siirt’ten göç eden ve birbiriyle akraba Besime ve Nurettin Akdoğan çiftinin bugün yapılacak düğünleri için dün sokakta düzenlenen kına gecesi, terör örgütünün ‘canlı bomba’ saldırısına hedef oldu.

   

  Genelde doğu illerinden göç eden ailelerin oturduğu mahalledeki yapılan kına gecesine davetli gibi gelen “canlı bomba” terörist, kalabalığın arasına girip kendini patlattı.

   

  Kulakları sağır eden patlamayla birlikte ortalık, savaş alanına döndü. Kına gecesine gelenler canlarını kurtarmak için panik içinde kaçışırken, eğlencenin yapıldığı sokak cesetler ve yaralılarla bir anda kan gölüne döndü.

   

  Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken, jandarmadan destek istendi. Ambulanslar kentteki hastanelere yaralı taşırken, sağlık kuruluşlarında alarm verildi ve tüm personel göreve çağrıldı.

   

  Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 50 kişinin yaşamını yitirdiği ve onlarca kişinin yaralandığını açıkladığı patlamanın çevreye verdiği hasarın boyutları gün ağırınca ortaya çıktı.

   

  Şiddetli patlamada sokaktaki bütün evlerin camları kırılırken, duvarlarda delikler oluştu.

   

  Saldırı sonrası ceset ve yaralılar taşındıktan sonra bölgeyi güvenlik şeridiyle çeviren polis, gece boyu inceleme yaparak delil aradı. Temizlik görevlilerinin sokaktaki temizlik çalışmasının ardından olay yeri inceleme ekipleri sabah saatlerinde yeniden çalışma yaptı. Temizlik görevlilerinin çalışması sırasında sokakta bir çift ayakkabı bulundu. Ayakkabının başında bir polis memuru olay yeri inceleme ekipleri gelene kadar bekledi.

   

  Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, 50 kişinin yaşamını yitirdiği canlı bomba saldırısıyla ilgili olay yerinde parçalanmış “canlı bomba” yeleği elde edildiğini açıkladı.

   

  Olayın ve saldırının faili ile ilgili çeşitli bulguların elde edildiğinin ifade edildiği açıklamada, “20 Ağustos 2016 cumartesi günü akşam saat 22.50’de Gaziantep Şahinbey İlçemiz Beybahçe Mahallesi’nde yapılan bir düğüne canlı bombayla düzenlenen terör saldırısında bugün itibariyle 50 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 94 vatandaşımızın da yaralandığı anlaşılmıştır. Olaydan sonra Cumhuriyet Başsavcılığımızca iki Cumhuriyet Başsavcı vekili, dört Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiş olup, olay yeriyle ile ilgili polisle birlikte inceleme başlatılmış, olay yerinde bir adet parçalanmış canlı bomba yeleği elde edilmiştir. Ölenlerin otopsi işlemleri sonuçlandırılarak kimliği tespit edilenler ailelerine teslim edilmeye başlanmıştır. Olayın fail veya failleri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca yoğun bir çalışma yapıldığı bir takım bilgi ve bulgulara ulaşıldığı, fail veya failler hakkında bir kanaat oluştuğu, ancak soruşturmanın selameti açısından bu husustaki bilgilerin netleşmesi halinde kamuoyuyla paylaşılacaktır. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturmalar büyük bir titizlikle devam etmekte olup, soruşturmanın sonucu ve safahatı hakkında ayrıca ilgi verilecektir”denildi.

   

  Sokakta toplanan cesetlerin tespiti için yapılan otopside Besnili Mehmet Ali Taş’ın da hayatını kaybettiği belirlendi.

   

  Taş’ın işlemlerinin ardından Besni ilçesinde defnedileceği öğrenildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz