GAP Eğitim Toplantısı Gaziantep’te Yapıldı

  0
  73

  GAP Organik Tarım Dış Ticaret, Görünürlük Materyalleri Hazırlama Eğitimleri ile Proje Uygulamaları toplantısı Gaziantep’te gerçekleştirildi.

  GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (GAP BKİ) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği içerisinde yürütülmekte olan GAP Organik Tarım Küme Projesi kapsamında bulunan GAP Organik Tarım Dış Ticaret, Görünürlük Materyalleri Hazırlama Eğitimleri ile Proje Uygulamaları Toplantısı Gaziantep’te gerçekleştirildi.

  Eğitimler, İpekyolu ve Karacadağ Kalkınma Ajansları çatısı altında yürütülen ve 2015 yılında uygulamaya konulan GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamalar Mali Destek Programı kapsamında desteklenen 18 projenin temsilcileri ile GAP BKİ Başkanlığı ve UNDP uzmanlarının katılım ve katkıları ile gerçekleştirildi.

  Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan’ın da katıldığı eğitimler, gerçekleştirilen Proje Uygulamaları Toplantısı’nın ardından GAP BKİ Ekonomik Kalkınma ve Girişimcilik Genel Koordinatörü Dr. Nusret Mutlu’nun açılış konuşması ile başladı.

  Açılış konuşmasının ardından, GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamalar Mali Destek Programı kapsamında desteklenen projeler dahilindeki uygulamalar proje yürütücüleri tarafından katılımcıların bilgisine sunuldu.

  Diğer oturumda ise ilgili dış ticaret uzmanı tarafından Uluslararası Pazarlama ve Müşteri Bulma Yöntemleri, İhracat Prosedürleri ve Fiyatlandırma Stratejileri konuları hakkında eğitim verildi.

  Eğitimin ikinci gününde, başta Uluslararası Biofach Fuarı olmak üzere daha önce katılım sağlanan çeşitli fuar ve etkinliklerde küme üyeleri ve ürünlerini tanıtıcı görsel materyallerin hazırlanmasına yönelik tasarım ve içerik düzeni üzerine bir eğitim gerçekleştirildi.

  Eğitimlerde, geleceğe yönelik planlamalar, yeni proje fikirleri ve ağ oluşturma faaliyetleri konuları da ayrıca ele alındı. İki gün süren etkinlikler bu eğitimle sona erdi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz