Futbolcular, Yüzü Kömür Karası İle Sahaya Pankartla Girdi

  0
  42

  U-16 Gençler Liginde, Yamanspor Kulübü ile Fıratspor Kulübü maçında, Yamanspor Kulübü sporcuları, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası dolayısıyla yüzlerini kömürle boyayıp, saha içerisine “Soma” yazılı pankartla girdi.
  Maç öncesi hazırlık yapan, Yamanspor Kulübü futbolcuları Esentepe Halı Sahasında, yüzleri kömür karasıyla boyanmış ellerinde “Soma” yazılı pankartla saha içerisine girdi. Yamanspor Kulübü sporcuları, yüzleri kömür karası, alınlarına karakalemle “Soma” yazılmış şekilde rakibi Fıratspor Kulübü ile çekişmeli bir maç oynadı.
  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yamanspor Kulüp Başkanı Abdurahman Vural, “Soma’daki maden faciasında acımız büyük. Türkiye yasta, gerçekten bizler Yamanspor Kulübü olarak çok üzüldük. Tüm Somalıların acılarını kalbimizde yaşıyoruz. Biz de bugün Yamanspor Kulübü olarak U-16 Gençler Liginde böyle bir karar aldık, duyarsız kalamazdık” dedi.
  Daha sonra konuşan Yamanspor Kulübü Takım Kaptanı Soner Bilir, “Acımız büyük. Devletin bütün imkanlarını Soma’ya yardım etmesini istiyoruz, diğer bütün takımlar gibi bizde tepkimizi belli etmek istedik. Allah rahmet eylesin ölenlerden geri kalanlarında başı sağ olsun” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz