Fisa’dan Uluslararası Organizasyona Onay

  0
  37

  Uluslararası Su Sporları müsabakalarının Adıyaman’da yapılması için girişimler sonuç verdi. 2015 yılı Mart ayında Çanakkale Deniz Zaferinin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Adıyaman’da yapılması düşünülen Uluslararası Kürek Sporuna Dünya Kürek Federasyonu (FİSA) onay verdi.

  Gazihan Dede mevkinde yapımı tamamlanan Su Sporları Merkezinde yapılacak olan büyük organizasyon ile ilgili Adıyaman’a gelen Uluslararası Kürek Federasyonu Masterler Türkiye Sorumlusu Hüseyin Küçükbakar beraberinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı ile Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, 2015 yılı Mart ayında Adıyaman Atatürk Barajı Gazihan Dede mevkiinde ilk kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kürek Sporu müsabakalarının FİSA tarafından uygun görüldüğü müjdesini verdi.

  Adıyaman’da yapılacak büyük organizasyona FİSA’nın onay verdiğini ve yapılacak olan etkinliklerle ilgili Vali Mahmut Demirtaş’ı bilgilendiren Uluslararası Kürek Federasyonu Masterler Türkiye Sorumlusu Hüseyin Küçükbakar “Büyük Organizasyonu, Çanakkale Savaşının 100. yıl etkinlikleri kapsamında başta Anzak ülkeleri olmak üzere uluslararası büyük bir katılımla gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Adıyaman’ın ev sahipliğinde yapılacak organizasyon ile ilgili Gazihan Dede mevkiinde yapılan Su Sporları Merkezinde incelemelerimizi tamamladık. Atatürk Baraj gölünde kürek sporuna uygun en güzel yerleri etap etap tespit ettik. Uluslararası Su Sporları müsabakalarının Adıyaman Atatürk Barajında yapılabilmesi için 5 Mayıs’ta FİSA’dan olumlu cevap geldi. Bununla ilgili çalışmalara şimdiden başlamış bulunuyoruz. Bu yılın Ekim ve Kasım aylarında da büyük organizasyon öncesi bir prova yapmayı planlıyoruz. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesi ile Adıyaman’ın sahip olduğu potansiyeli uluslararası boyutta tanıtımını sağlamış olacağız”dedi.

  Adıyaman’ın sahip olduğu coğrafi yapısıyla her türlü su sporlarına uygun olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Çanakkale Savaşlarının 100. yıldönümü münasebetiyle 2015 yılında yapılacak olan Su sporları müsabakalarına FİSA’nın onay vermesi ilimiz ve ülkemiz için çok önemli ve sevindiricidir. Bu organizasyon Adıyaman’ı su sporlarının cazibe merkezi haline getirerek, doğal güzellikleri ve sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleriyle birçok zenginliği bünyesinde barındıran Adıyaman’ın ismini bütün dünyaya duyuracaktır. Bunun sonucunda birlikte ilimiz ulusal ve uluslararası bir çok spor müsabakalarına da ev sahipliği yapma imkanına kavuşmuş olacaktır. Gerçekleştirilecek organizasyona birçok ülke ve yüzlerce sporcu katılacak ve farklı kültürlerin bir araya getirilmesine ve kaynaşmasına vesile olacaktır. Buda gerek ekonomik gerekse de sosyal anlamda doğrudan Adıyamanlı vatandaşlarımıza yansıyacaktır ”dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz