Fetullahçı Terör Örgütünün Gizli Yazışmaları Ortaya Çıktı

  0
  154

  Adıyaman’da, Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin cep telefonlarında SKYPE görünümlü ikona sahip ‘Eagle’ programında örgütün gizli yazışmaları ortaya çıktı.

  15 Temmuz darbe girişimin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Adıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve üzerinden ele geçirilen telefonlarda bulunan SKYPE görünümlü ikona sahip örgüt mensupların kendi aralarında gizli iletişim kurmalarını sağlayan Eagle uygulamasının içeriği satır satır inceleniyor.

   

  Şüpheliler ve bunlara ait cep telefonlar üzerinde yapılan incelemelerde Terör Örgütü Elebaşı Fetullah Gülen’inde yer aldığı FETÖ/PDY ait yazışmalar ortaya çıktı.

   

  Polisler tarafından şüphelilerin cep telefonlarında yapılan incelemelerde ‘Eagle’ programında yapılan yazışmalarda örgütün gizli yapısı gün yüzüne çıkarken, yapılan yazışmalarda, Memur hazırlama imamımım, sınavı kazanamayan ve neden kazanamadığımı soran kişiye verdiği “dün gece Peygamber Efendimizi rüyamda gördüm, bana bir liste verdi, listede senin ismin yoktu, dua et bir gün senin de ismini listeye yazsın, benim yapacağım bir şey yok” şeklindeki yanıt örgütün dini duygulan nasıl istismar ettiklerini gözler önüne seriyor.

   

  FETÖ elebaşı Fethullah Gülen her alanda kendilerinin olması gerektiğini ve Nakşibendi tarikatının şeyhlerine ait silsilenin 39. Sırasına ‘S. Muhammed Fethullah Gülen hocaefendi’ şekliyle Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’inde katıldığı, ayrıca cezaevinde tutuklu bulunanları ve onların yakınlarını motive etmek için cezaevindekilerin hayatlarından memnun olduklarının, sohbet, muhabbet, tespihat, yeme, içme ve voleybol etkinlikleri yapıldığından bahsediliyor.

   

  Cezaevinde tutuklu bulunan bayan şüphelinin hastaneye giderken yanına Hz. Hatice Annemizin oturduğu ve sabırlı olunması gerektiği yazışmalar yer alıyor.

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz