Esnaf odalarına ‘esnaf sarayı’

  0
  55

  Adıyaman Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliği Başkanı Ziya Duranay, Adıyaman’da 14 meslek odasını bir arada toplayacak ‘esnaf sarayı’ projesinin olduğunu açıkladı.
  Adıyaman Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliği başta olmak üzere mesleki oda başkanlıklarının esnafa eziyet değil hizmet üretme yerleri olduğunu vurgulayan Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliği Başkanı Ziya Duranay, hizmeti tek noktadan ve esnafı yormadan vermenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.
  Adıyaman esnafına hizmeti tek noktadan verecek ve tüm mesleki odaları tek binada toplayacak olan ‘esnaf sarayı’ projesini hayata geçirmek istediklerini belirten Ziya Duranay, proje ile ilgili şunları söyledi:
  “Adıyaman esnaf ve sanatkarına eziyet veren değil, hizmet veren bir anlayışla hareket etmek istiyoruz. Bunun için tüm odaları tek çatı altında toplayacak bir ‘esnaf sarayı’ projemiz var. Çarşı merkezine yakın bir yerde, belediyenin kentsel dönüşüm projeleri kapsamında birkaç tane küçük çarşı projesi yapmayı planlıyoruz. Bunları yaparken de aynı bölgede kendi paramızla alacağımız 2 bin metrekarelik bir alana esnaf sarayı yapmayı istiyoruz.
  Esnaf sarayının içerisinde 14 meslek odasını bir çatı altında toplamak istiyoruz. Bunun yanında Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi, gerekirse KOSGEB’in de bu binada hizmet vermesini sağlayabiliriz.
  Buradaki amacımız esnaf ve sanatkar bir iş için geldiği zaman hizmeti tek noktadan almasını sağlamak. Kapı kapı dolaşmasını engellemek. Diğer taraftan KOSGEB projelerinde esnafa faydalı olmak istiyoruz. Bu Adıyaman’a da bir güzellik katacaktır. Esnaf kitlesi çarşıyı güzelleştiriyor. Bizde bunlara hizmet etmek için esnaf sarayı düşünüyoruz. Adıyaman’da 13 bin sicil kaydı bulunan esnaf bulunuyor. Esnaf sarayında ilçe esnaf odalarına da odalar tahsis edebiliriz.
  Mesleki odalarımızın küçükte olsa kendilerine ait yerleri var. Buraların satışından belirli bir gelir elde edilecektir. Ayrıca Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifine bir kat, Şoförler ve Otomobilciler odasına bir kat satacağız. Kamunun ve esnafın malı olacak. El birliği ile hayata geçireceğiz inşallah.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz