Eskrimciler, Uluslararası Turnuvaya Katılıyor

  0
  95

  Adıyamanlı Eskrim sporcuları 13 – 14 Aralık 2014 tarihinde Kocaeli’de yapılacak olan “Uluslararası Epe Flore Satalite Turnuvasına” katılacak.
  Adıyaman Eskrim takımı büyük transferi Dünyaca ünlü kılıç ustası Martino Minuto ve Milli sporcularn Barış Güler, Fatih Güneş ve beraberindeki diğer sporcularla birlikte 15 kişilik kafile ile Kocaeli’nde yapılacak olan “Uluslararası Epe Flore Satalite Turnuvasına” katılarak madalya için mücadele edecek.
  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Eskrim sporcuların Kocaeli’de yapılacak olan “Uluslararası Epe Flore Satalite Turnuvasına” katılacağını belirten İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, ” Bu tür uluslar arası turnuvaları ülkemizi kazandıran Türkiye Eskrim Federasyonuna da teşekkür ederim. Çünkü Dünya genelinde eskrim sporunda milli sporcularımızın elde edeceği puanlarla sıralamamızın yükselmesi çok büyük önem taşımaktadır” dedi.
  Adıyaman’ın Eskrim sporunda önemli bir gelişim sürecini başarıyla tamamlayarak, yetiştirdiği Milli sporcularla adından sıkça söz ettirmeyi başardığını aktaran Bağcı:”Özellikle son olarak gerçekleştirdiğimiz büyük bir transfer ile Dünyaca ünlü kılıç ustası İtalyan Martino Minuto ve Milli sporcularımızdan Barış Güler ve Fatih Güneş Kocaeli’de düzenlenecek olan turnuvaya katılarak elde edecekleri başarı ve puanlarla olimpiyat hedefine bir adım daha yaklaşmak için mücadele edecekler.
  Söz konusu bu turnuvada ülkemizi temsilen ilimiz Milli Takım Antrenörü Recep Koç ve Milli Sporcularımızdan Martino Minuto, Barış Güler ve Fatih Güneş Dünya sıralamasındaki yerlerini yükseltmek için mücadele edecek. Ayrıca yine Adıyaman’dan bu turnuvaya ilk kez grup olarak toplam 14 sporcu, 2 antrenör ve il temsilcisi olmak üzere büyük bir kafile ile katılım sağlanacak” şeklinde konuştu.
  Bağcı, “Özellikle kılıç kullanma sanatını erkekler kadar başarılı bir şekilde geliştiren kız sporcularımızın başarıları da bizleri mutlu etmektedir. Adıyaman’da Eskrimde Avrupa ve Dünya Şampiyonasına gidecek kadar iyi sporcularımızın olması zaman içerisinde elde ettiğimiz başarılara somut bir örnek teşkil etmektedir. Kocaeli’nde yapılacak olan “Uluslararası Epe Flore Satalite Turnuvasına” katılacak olan tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum. Umarım eskrim kafilemiz bol madalya ilimize döner”  ifadelerini kullandı.
  Uluslararası Epe Flore Satalite Turnuvasına Adıyaman’dan Milli Takım Antrenörlerinden Recep Koç, Adıyaman Eskrim takımı büyük transferi Dünyaca ünlü kılıç ustası Martino Minuto ve Milli sporculardan Barış Güler ve Fatih Güneş, Arda Can Tekküpeli, Elife Elmas, Zeynep Fırat, Mehlika Fırat, Mervegül İnal, Mustafa Bağcı, Hamza Can Uçan, Fatma Betül Alabaş, Hayriye Gül Atlı, Sevda Ergül ve Seher Gürçalı ile birlikte büyük bir kafile ile katılım sağlayacak.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz