Eskisaray Muhtar Adayı Ruhi Akan Radyo Tek’in Konuğuydu “ Yaşlı ev Engelli Vatandaşlarımız Önceliğimizdir”

  0
  76

  Eskisaray Mahallesi muhtar adaylığı için çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiren muhtar adayı Ruhi Akan,  önceki gün Radyo Tek’de yayımlanan “Sabahın Körü” adlı programda Fahri Berk’in konuğu oldu.

  Radyo programında Eskisaraylı seçmenlere seslenen ve vaatlerini yineleyen Ruhi Akan, maaşını burs olarak vereceğine dair sözünü yinelerken, özellikle yaşlı ve bakıma muhtaç olan vatandaşlara yardım elinin her zaman uzanacağının teminatını da verdi.

  Fahri berk’in konuğu olan ve çalışmalarıyla da gerek Adıyaman gerekse de Eskisaray Mahallesi seçmenlerinin gönlünü kazanan Akan “ Yaşlı ve engelli vatandaşlarımız önceliğimizdir. Gençlerimize de ço güzel istihdam kapıları açmak boynumuzun borcudur” dedi.

  Seçilmesi halinde, devlet tarafından muhtarlara bağlanacak olan 877 lira maaşını mahallede ikamet eden ve üniversitede okuyan 10 yoksul öğrenciye eşit oranda burs olarak dağıtacağını dile getiren Akan, muhtarlığa maaşı için değil, mahallesine hizmet edebilmek için aday olduğunu söyledi. Şu an Umut Işığı Yardımlaşma Derneğinin Denetim Kurulu Başkanlığı ve Kızılay Adıyaman Şubesinin Yönetim Kurulu Üyeliği gibi hayır kuruluşlarına üyelikleri bulunan Eskisaray Mahallesi muhtar adayı Ruhi Akan, imkanları dahilinde başta mahallesi olmak üzere şehrin her köşesindeki yoksullara yardım etmeye devam edeceğini de sözlerine eklerken “ Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti Disiplin Kurulu Üyeliği ve Interflora Danışma Komitesi Üyeliğini de sürdürüyorum. Bu seçim muhtar adaylıklarında çok büyük bir patlama yaşandı, bunun da tek sebebi devlet tarafından muhtarlara bağlanan 877 liralık maaş. Ancak benim aday olmamdaki sebep kesinlikle bu değil. Kimsenin beni yanlış anlamasını istemiyorum ve bunun içinde kazanmam durumunda devlet tarafından adıma bağlanacak olan maaşı mahallemizde ikamet eden ve üniversitede okuyan 10 yoksul öğrenciye burs olarak dağıtacağımız sözünü veriyorum. Bunun için muhtarlığımız bünyesinde bir içerisinde azalarımızın da yer alacağı bir komisyon kuracağız ve bu komisyonumuz bu bursa ihtiyacı olan öğrencilerimizi belirleyecek. İnşallah Muaffak oluruz. Bunun yanı sıra mahallemizdeki hasta ve yaşlı vatandaşların ayağına evde sağlık hizmetini getireceğiz. Oturan imza atan ya da mühür basan muhtar olmayacağıma söz veriyorum. Seçildiğim taktirde yapacaklarım tüm Adıyaman’da konuşulacaktır. Allah’ın izniyle bu işe baş koydum” diye konuştu.Ya+ş¦- ev Engelli Vatanda+şlar¦-m¦-z +ûnceli¦şimizdir

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz