Erdoğan’dan “Yeşil Besni İçin Tüm Besnililer El Ele” Projesine Önemli Destek

  0
  47

  Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu tarafından başlatılan ve Besni’yi daha yeşil bir görünüme kavuşturmayı amaçlayan “Yeşil Besni için Tüm Besnililer el ele” projesine AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan’dan önemli destek geldi. 
  Yeşil alanların şehirlerin sağlığı ve güzelliği olduğunu dile getiren Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak en öncelikli görevimiz olmalı bu nedenle Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Erdemoğlu’na teşekkür ediyorum. Proje doğrultusunda bizde üzerimize ne düşüyorsa özellikle bürokratik tüm iş ve işlemlerde yardımcı olacağımı belirtmek isterim” dedi.
  Bu konuda ağaçlandırılacak alanlarla ilgili bir çalışma yürüttüklerini de ifade eden Erdoğan, “Yeşil Besni İçin Tüm Besnililer El Ele” ismiyle yürütülecek fidan dikme seferberliği ile ilgili yapılacak ağaçlandırma çalışmaları kapsamında; Harmanardı Köyü Çörmük kaplıcasının civarları yaklaşık 50 hektar (Besni ilçe merkezine Adıyaman güzergahından girerken yolun kenarları), Taşlıyazı köyü ile Kızılhisar köyü ve Gölbaşı-Adıyaman Karayolunun arası (İlçe merkezinden görünecek şekilde) yaklaşık 167 hektar, Pınarbaşı Mahallesi Heyik Dağı ile Oyratlı Köyü arası (İlçe merkezinden ve çevresinden görünecek şekilde) yaklaşık 100 hektarlık alanlara ağaç dikimi gerçekleştirilebilir. Ayrıca, Atmalı Köyü sınırları dahilinde bulunan erozyonlu sahada çalışma yapılabilir. Ağaçlandırılacak alanlarda hayvancılık yapanlar ile otlatma problemleri, işgalciler ile mülkiyet problemi gibi sosyal problemler yaşanabilir. Bu sorunlara meydan verilmemesi amacıyla Besni Kaymakamlığı koordinatörlüğünde köylüler, köy ihtiyar heyeti ve ilgili kurumların katılacakları toplantılar ile mevcut sorunların saptanarak çözüm ve çarelerin ortaya konulması halinde, birçok sorun çözülecek ve başarılı olunacaktır. Adıyaman Ağaçlandırma ve Toprak muhafaza Mühendisliğince Pınarbaşı mahallesinde Cüneyit Dede Türbesi ile Oyratlı köyü arasında 100 hektarlık alanda badem ve kızılçam ağaçları dikimi, Atmalı Köyü ile Göksu Çayı arasındaki mevkide 75 hektarlık alanda kızılçam ve badem fidanı dikimi ve Besni İlçesi ile Eskiköy Köyü arasındaki Gaziantep yolu üzerinde 25 hektarlık alanda kızılçam fidanı dikimi yapıldı. Etrafı koruma amacıyla tel örgü ile çevrildi. Yıllık çapası yapılmaktadır” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz