Erdemoğlu Holding’den Trabzon’a eğitim desteği

0
100

Halı sektöründe bir dünya markası olan Merinos Halı, Dinarsu ve Petrokimya devi Sasa Polyesteri bünyesinde bulunduran Erdemoğlu Holding, Trabzon’a yapacağı spor okulu ve spor kompleksinin temelini attı.

Karadeniz Teknik Üniversitesinden mezun olan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, bağlarını hiç koparmadığı Trabzon’a vefa örneği gösterdi. Temeli atılan ve 150 milyon liraya mal olacak spor okulu ve spor kompleksinin 2 yıl içerinde tamamlanacağı belirtildi.

Trabzon’un Akcaabat ilçesinde yapımına başlanan, Akçaabat Spor Okulu ve Spor Kompleksi’nin 150 milyon liraya mal olacağı bildirildi.

Temel atma törenine Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Trabzon Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gaziantep ve Trabzon Milletvekilleri, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Quick Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu ile Erdemoğlu ailesi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Karadeniz Teknik Üniversitesinden mezun olduğunu ve ilk ticaretine bu ilde başladığı için vefa borcunu ödemek için bu tesisi ve okulu yapmaya karar verdiği belirten Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, şunları kaydetti:

“Tüm şirketlerimizle Erdemoğlu Holding olarak, bir yandan ülkemizin kalkınma hedeflerine ulaşması için var gücümüzle çalışıyor, diğer yandan da yarınlarımız olarak gördüğümüz gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmayı en önemli sorumluluğumuz olarak kabul ediyoruz. Ben, Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik bölümünde okudum. Gaziantep’te rahmetli babamın iki kilim tezgâhı vardı ve kilim imalatı yapıyordu. Buraya ilk geldiğimde okul harçlığımı çıkarabilmek için ne yapabilirim diye düşündüm. Kilim imalatı yaptığımız için bu şehirde kilim satmaya başladım. İlk ticaretimi Trabzon’da yaptım. Bu şehre vefa borcum olduğu için bugün buradayız. Tesis, 4 katlı 16 derslikli lise, 2 katlı çok amaçlı spor salonu ve 5 katlı 144 kişilik öğrenci pansiyonu binalarından oluşacak. Bu tesisin, Adıyaman-Gaziantep ve Trabzon şehirlerinin kardeşliğine de bir köprü olacağına inanıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz