Erdem Ailesinden İddialara Açıklama

  0
  181

  Kahta’da 50 yıldır siyasetin içinde yer alan Erdem ailesi ile ilgili son dönemlerde ortaya atılan “Turanlı’lara destek verecekler” türündeki iddialara aile bireyleri yanıt verdi.

  Kahta ilçesinde yıllardır siyasetin içerisinde yer alan Erdem ailesi adına yazılı bir açıklama yapan Sertaç Erdem, son dönemlerde haklarında çıkan “Erdem ailesi bu seçimde Yusuf Turanlı ile hareket edecek” yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

  Sertaç Erdem konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kahta ilçemizde 50 yıla yakın bir süredir siyasi ve sosyal alanda önderlik yapan Erdem ailesinin ve Mirdes aşiretinin bir mensubu olarak son siyasi gelişmelerle ilgili kamuoyunu bilgilendirme gereği hissettik. Siyasi dedikoducular ismimizi mevcut belediye başkanı ve yeniden bir partiden aday olan Yusuf Turanlı ve ailesinin yanında olduğumuzu ima ediyormuş. Bu kesinlikle yalandır. Ailemiz ve aşiretimiz Kahta’da oluşan ve siyasi olarak hiç etik olmayan, kirli oluşumların hiçbirinin içinde yer almamış ve almayacaktır da. CHP çatısı altında gösterilecek olan adayı destekleyeceğimizi kamuoyuna açıkça belirtmek istiyoruz” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz