Erdal Yavaş: 30 Martta Adıyaman da Barış Sürecine Evet Diyecek

  0
  45

  BDP Adıyaman belediye eşbaşkan adayı Erdal Yavaş seçim çalışmalarına son hız devam ediyor. Seçime 3 gün kala BDP Adıyaman belediye eşbaşkan adayı Erdal Yavaş halk toplantılarına ara vermeden devam ediyor.

  Yeşilyurt mahallesinde halk toplantısına katılan Yavaş, halka seslenerek 30 martta Adıyaman’ın da demokratik çözüm ve barış sürecine katılacağını söyledi. Yavaş, BDP bir seçim partisinden öte; BDP barışın, demokrasinin, halkların kardeşliği ve birlikte yaşamanın partisidir, adresidir dedi. Tüm barış yanlıların, barış savunucularının, gençlerin ölmesini istemeyenlerin, başlatılan barış ve çözüm sürecinin nihayete ermesini isteyenlerin 30 martta sandık başına giderek BDP’ ye oy vermelerini isteyen Yavaş, biz Alevilik üzerinden siyaset yapmıyoruz, biz sunilik üzerinden siyaset yapmıyoruz ve inançlar üzerinden siyaset yapılmasını da doğru bulmuyoruz. Ama birileri halkımızın inancı ve mezhepleri üzerinden siyaset yapıyorlar, halkımızın farklılıklarını inançlarını kendi aralarında parsellemişler ve buralardan halkımızın inancını sömürüyorlar dedi. Bu inanç sömürüsüne izin vermeyeceklerini söyleyen Yavaş, bu siyasetçilerin, bu köhnemiş düzen partilerin barış diye bir derdi yok, gençler ölmesin diye bir dertleri yok, Adıyamanlı da refah içinde yaşasın diye bir çabası ve projesi yok, ama bunların ortak bir projeleri var o da halkımızı bir şekilde kandırarak belediye başkanı olmak ve halkımızın belediyesini birkaç müttehitle oturup yemek olduğunu söyledi.

  Yavaş, halk toplantısına katılan seçmenlere seslenerek şunları söyledi: 30 martta sizler sadece bir belediye başkanını seçmeyeceksiniz, sizler 30 martta barış ve çözüm sürecine de sahip çıkacaksınız. Bizler artık gençlerimizin ölmesini istemiyoruz ve barış sürecini nihayette erdirmek istiyoruz, ama buda sizlerin desteğiyle oylarınızla olacak dedi. 30 martta vereceğiniz her oy bizleri bir adım daha barışa yaklaştıracaktır diyen Yavaş, barış bir oy kadar sizlere yakındır ve Adıyaman’ın da 30 mart günü sandıkta barışa ve çözüm sürecine, gençlerimizin artık ölmemesin diye güçlü bir destek vereceklerini-vermelerini istedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz