Engelli Sporcularla Masa Tenisi Turnuvası Düzenlendi

  0
  61

  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engeliler Günü Etkinlikleri kapsamında Masa Tenisi Müsabakaları düzenlendi.

  Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Merkezi salonunda yapılan Masa Tensi müsabakalarına  35 engelli sporcu katıldı.

  Düzenlenen müsabakalarda Vali Yardımcısı Levent Öztin ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı ile birlikte engelli sporcular keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirdi.

  Etkinlikte konuşan Vali Yardımcısı Levent Öztin, 3 Aralık Dünya Engelliler dolayısıyla engelli sporcularla bir araya geldiklerini ve onların sevinçlerine ortak olduklarını söyledi.

  Engelliliğin hayatın olağan akışı içerisinde oluşabilecek bir şey olduğunu belirten Öztin, “Hepimiz potansiyel bir engelli adayıyız. Bunun için engellilerle empati kurarak onları anlamamız lazım. Engelliler konusunda toplum olarak önceki dönemlere göre daha iyi, daha bilinçli bir durumdayız” dedi.İnşallah engellilerimiz gelecekte daha rahat bir şekilde yaşam alanları bulacaklardır. Bütün engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutluyorum” dedi.

  Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Adıyaman Vali Yardımcısı Levent Öztin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Keleş, Spor Şube Müdürü Hüseyin Yaşar Sarıkaya ve Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü İbrahim Bağcı tarafından taktim edildi.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz