Engelli Çift 8 Yıl Sonra Bebek Sahibi Oldu

  0
  116

  Besni’de engelli ve 8 yıllık evli olan Öncel çifti, tüp bebek sayesinde 8 yıl sonra bebek sevinci yaşadı.

  Kent merkezinde yaşayan Mustafa ve Gülseren Öncel çifti doğuştan bedensel engelli olmaları nedeniyle 8 yıl önce görücü usulü ile evlendi.

  Evlendikten sonra çocuk hayali kuran engelli çift, çocuk olmayınca tüp bebek tedavisine başladı.

  Çift, Türkiye’nin değişik illerinde tüp bebek aşısı yapmalarına rağmen bir sonuç alamadı.

  Birçok kez denedikleri tüp bebek aşısı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in maddi desteği ile özel bir hastanede uygulanan tüp bebek aşısı ile umutlandı.

  İlk defa tutan aşı ile 8 yıl sonra bebeklerini kucaklarına alan Öncel çiftçi bu mutluluğun tarifinin olmadığını dile getirdi.

  Mustafa Öncel, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin ve kendisinin engelli olduğunu belirterek, evlendikleri 2008 yılından beri çocuk hasreti çektiklerini ifade etti.

  Birçok doktora gittiklerini anlatan Öncel, “8 yıldan beri evliyiz. 8 yıldan beri gitmediğimiz doktor kalmadı ve maddi manevi bayağı yorulmuştuk artık zaten. Artık umudumuzu kestik. En son Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, Engelli Daire Başkanı Yusuf Çelebi ve Besni Kaymakamımız Çağlayan Kaya’nın destekleriyle Allah bebeğimizi bize nasip etti. Allah olmayanların da hepsine nasip etsin inşallah” şeklinde konuştu.

  Annelik duygusunu tattığı için çok mutlu olduğunu vurgulayan Gülseren Öncel ise evlat hasretinin anlatılmaz bir duygu olduğunu dile getirdi.

  Yetkililere teşekkür eden Öncel, “Olmayanlara Rabbim herkese nasip etsin. Allah Fatma Şahin’den ve Kaymakamımızdan razı olsun. Çok şükür Rabbim bu mutluluğu bize tattırdı.” ifadelerini kullandı.

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz