Engelli Aslıhan’ın Akülü Araba Sevinci

  0
  73

  Yurt dışında yaşayan Besnili bir vatandaş tarafından gönderilen akülü araba doğuştan engelli olan Aslıhan Canpolat’a törenle teslim edildi.

  Yurt dışında yaşayan İbrahim Uçar tarafından gönderilen akülü araba Uzmanlar Rehabilitasyon ve Besni Gönüllü Engelliler Derneği üyesi olan Aslıhan Canpolat’a törenle teslim edildi.

  Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rehabilitasyon ve Özel Eğitim Merkezi yöneticisi Davut Öztürk, “Aslıhan 2 yıldır bizim öğrencimiz ve ihtiyaç sahibi bir kardeşimiz olduğunu düşündüğümüz için Besni Gönüllü Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Öncel bizimle diyaloga geçti. Yurt dışından bize bir akülü araba desteği var ihtiyaç sahibi var mı diye talep etti. Bizde en uygun öğrencimizin Aslıhan Canpolat olabileceğini düşündük. Ailesiyle diyaloga geçtik ve takdimini yapıyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi.

  Akülü arabanın yurt dışından Besni’ye ulaşmasında katkısı olan Besnili vatandaş İsa Arslan ise “Biz tamamen aracıyız. İngiltere’de İbrahim Uçar isimli bir arkadaşımız benim oğlum ve damadıma aracı teslim etmiş. Onlarda Türkiye’ye geliyordu. Bizde bu konuyla ilgili nasıl faydalı olabiliriz diyerek Besni Gönüllü Engelliler Derneğine müracaat ettik. Şimdi bu kardeşimize hediye ediyoruz. Allah göndereninde hayrını kabul etsin. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  Besni Gönüllü Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Öncel ise şöyle konuştu:

   

  “İngiltere’de yaşayan İbrahim Uçar isimli Besnili bir hemşerimiz böyle bir duyarlılık gösterdiği için öncelikle şükranlarımı sunuyorum.  Her zaman diyoruz, asıl engel insanın kalbinde olmasın. Görüyoruz ki duyarlı vatandaşlarımız var ve bu bizim için çok mutluluk verici bir durum.  Bu akülü arabanın ihtiyaç sahibi bir kardeşimize teslim edilmesi için bize gelindi. Bizde görüşmelerimizi yaptık ve Aslıhan Canpolat kardeşimizin uygun kişi olduğunu düşündük. Özellikle bayan bir kardeşimize vermek istedik ki dışarı çıkabilsin gezebilsin mutlu olsun. Dernek olarak çalışmalarımız her zaman devam edecek. İnşallah bundan sonra Besni ve köylerindeki bütün engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye ve akülü araç dağıtımlarını yapacağız. Derneğimiz açılalı 10 ay oldu. Bu 10 ay içerisinde 17 tane tekerlikli sandalye ve 1 adet akülü arabayı engelli kardeşlerimize kavuşturduk. Bundan sonrada elimizden geldiği kadar bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

  Akülü araba için yıllarca uğraştıklarını söyleyen anne Ayşegül Canpolat ise hayallerini gerçekleştirdikleri için emeği geçen herkese teşekkür etti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz