Emekliler Zam İstiyor

  0
  64
  Emekliler Zam İstiyor
  Emekliler Zam İstiyor

  Adıyaman Emekliler Sendikası Adıyaman Temsilcisi Sadık Yetiş, toplu sözleşmede emeklilerin zam talebinin dikkate alınmasını istedi.

  Yetiş, yaptığı açıklamada, Adıyaman Emekliler Sendikası olarak defalarca milletvekillerine, gelen bakanlara, Başbakan ile Cumhurbaşkanına birer mektup ile sıkıntılarını bildirdiklerini anımsattı.

  Emeklilerin hükümetten bir çok talepleri olduğunu aktaran Yetiş, şunları kaydetti:

  “Fakat bizim başta söylemek istediğimiz, şuanda yapılan görüşmelerde emeklilere de bir pay verilmesi. Emeklilerin düşünülmesi, emeklilerin maaşlarına ek zamla yada nasıl hesaplanıyorsa o şekilde verilmesini istiyoruz. Aile yardımı kesilmektedir, çalışana aile yardımı ediliyor ama emekli olduktan sonra verilmiyor. Çalışana promosyon veriliyor fakat emekliye verilmiyor. Bil hassa bu iki konu üzerinde hassasiyetle durmalarını rica ediyoruz, istiyoruz. Hükümetimizden emeklilerin masaya oturup gereken ihtiyaçların alınması veya onların fikirlerinin alınmasını istiyoruz. Daha bir çok konularda defalarca gelen bakanlarımıza aynı şeyleri söylemiştik fakat ne kadar faydalı olduğunu biz bilemedik veya bize o faydalar kavuşmadı. Gereken iyileştirmelerin yapılmasını istiyoruz”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz