Emekli İmam Emin Hoca: “Ülkemizin Üzerindeki Kirli Oyunu Birlikte Bozalım”

  0
  57

  Adıyaman’da uzun yıllar İmam-Hatiplik yapan Emin (Yağımlı) Hoca, son günlerde ülke üzerinde oynanan kirli oyunlara dikkat çekti ve imamlık görevi süresince yetiştirdiği 20 bine yakın öğrencisi ile cemaatine çağrıda bulunarak, “Gelin bu kirli oyunu hep birlikte bozalım” dedi.

  Türkiye’nin son günlerde yaşadığı yoğun ve olumsuz gündem her kesimi tedirgin ediyor. Gerek ekonomik gerekse istikrar anlamında ülkeyi ciddi sıkıntılara sokan süreç ile ilgili elini taşın altına koymaya çalışan bireylerden bir tanesi olan Adıyamanlı emekli İmam-Hatip Emin (Yağımlı) Hoca, başta ülkenin bütün bireylerinden daha sonra da 20 yıllık imamlık görevi boyunca yetiştirdiği 20 bin civarında öğrencisi ile cemaatinden, bu ortamda aklıselim davranmalarını istedi.

  Son 11 yıldır ülkenin ciddi bir istikrar yakaladığını ancak bazı şer güçlerin bu istikrarı ortadan kaldırmak için çeşitli oyunlar oynadığını söyleyen Emin Hoca, “Cennet vatan Türkiye olarak çok ciddi bir imtihandan geçiyoruz. Sağı, solu, arkası, önü, her tarafından çeşitli saldırılara maruz kalan ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı, ortaya atılmak istenen nifak tohumlarına karşı ve gelişen ülkemizin yeniden itibarsızlaştırarak, yok etmeye çalışan şer güçlere karşı yekvücut olma zamanımız gelmiştir. Bunun için herkes siyasi görüşünü bir tarafa bırakıp, aklıselim davranmalıdır” diye konuştu.

  30 Mart seçimlerinin bu konuda ciddi bir fırsat olduğuna da dikkat çeken Emin Hoca, “Bu ülkede hala birilerinin değil, halkının sözünün itibar gördüğünü ortaya koymak istiyorsak, 30 Mart’ta herkes sandığa gidip oyunu kullanmalı. Oyunu kullanmalı ki, bu milleti kendisi yönetebilsin. Bu ilke çok darbeler gördü ve hepsinden de büyük yaralar alarak çıktı. O günlerden ders çıkaran bir millet olan Türkiye, bir daha aynı şeyleri yaşamamak için, 30 Mart’ta şer güçlere tokadı atacaktır” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz