Elleri Öpülecek Öğretmen Ankara’da

  0
  61

  Milli Eğitim Bakanı Avcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ankara’nın çeşitli ilçelerindeki okullardan gelen çocukları kabul etti. Kabule Adıyaman’dan doğuştan bedensel engelli 8 yaşındaki Filiz Arık’ı yürüten öğretmen Mehmet Uğur Ayhan da katıldı

   

  Çocuklarla birlikte gelen öğretmenlerinde bayramını kutlayan Bakan Avcı, Adıyaman’dan doğuştan bedensel engelli 8 yaşındaki Filiz Arık’a okuma yazma öğretmek için evine gelen ve yaptırdığı egzersizler sayesinde yürüten öğretmen Mehmet Uğur Ayhan’a da söz verdi. Eğitim vermek için gittiği Filiz’in ellerini kullanması gerektiğini, bu nedenle el, kol egzersizlerine başladıklarını belirten Ayhan, öğrencisiyle yaşadıklarını anlatırken duygu dolu anlar yaşadı. Önce oklavayla Filiz’in ellerini kollarını hareket ettirmeye çalıştıklarını anlatan Ayhan, şöyle konuştu: “Bir fizyoterapist gibi çalıştırdım. Yavaş yavaş ayakları açıldı. Ayakta adım atmaya başladı. Çalışma masamıza yürüyerek götürdüm. Üç buçuk metre uzunluğunda yol yaptırdım gittik geldik. En son yürümeye başladı. Annesini çağırdım annesi sevinçten ağladı. İlk çekyata tutundu ilk ayağa kalkışında bayram etti çırpındı. Tutunarak 3 buçuk metreyi yürüyor. Hedefim ben tatile giderken onu da tatile götüreceğim.”
  “Okumayı insan her zaman öğrenebilir ama yürümeyi her zaman öğrenemez” diyen Öğretmen Ayhan, sevgiyle şefkatle azimle bu işi başardıklarını söyledi. Ayhan, “Benim iki çocuğum var. Belki de ondan. Filiz’i inşallah yürüteceğim. Daveti dün saat 12 gibi aldım. Annesi babası yürütemiyor. Beni bekliyor. Baba kız gibi yürüyelim diyorum” dedi.
  Gözyaşlarını tutamayan Ayhan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Onun yanında ağlamam. Onun yanında ağladığım zaman aciz kalırım başaramam. İlk zamanlar başaramam diye düşündüm eşim devam et dedi.”
  Bakan Avcı, bir daha ki 23 Nisan’da Filiz Arık ile beraber öğretmenini ağırlamak istediklerini kaydederek, öğrencilere bu durumda olan arkadaşlarıyla muhabbet ve sevgi bağı kurmaları gerektiğini söyledi.
  Konuşmaların ardından Bakan Avcı, öğrencilere hediyelerini takdim etti. Avcı, gazetecilerin bugün kaç bakan değiştiği sorusuna “Ben saymadım. Hep söylenir Milli Eğitim Bakanı çok değişiyor diye. Demokrasi tarihinde bir rekor” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz