Elbab’da Yaralanan Asker, Adıyaman’a Getirildi

  0
  116

  Suriye Elbab’ta yaralanan Asker, Adıyaman’da tedavi altına alındı.

  Suriye’nin kuzeyindeki Elbab’ın Kabr el Mukri bölgesinde, terör örgütü DAEŞ mensubu teröristlerle yaşanan çatışmada 1 askerin şehit olduğu, 5 askerin yaralandığı çatışmada Adıyamanlı Uzman Çavuş Mustafa Özen, ilk tedavisinin ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

  Vücudunun çeşitli yerlerinde yanık olan Uzman Çavuş Mustafa Özen,  Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanık bölümüne alındı.

  Askerin yakınları  hastaneye akın ederken, 75 yaşındaki baba Nural Özen, edişeli gözlerle oğlunu yanık ünite kapısında yakınları ile bekledi.

  İlk tedavisi yapılan yaralıa asker Mustafa Özen, daha sonra yanık ünitesi servisine çıkartıldı.

  Yaralı askerin amcası oğlu Hamza Özen, yaptığı açıklamada, “Akşam saatlerinde haberimiz oldu. Durumu iyi, şuanda tedavisi için Adıyaman’a getirdik” dedi.

  8 kardeşi olan askerin 6 kız kardeşi, 2 erkek kardeşin en büyüğü olduğu, annesi Ayşe Özen’in 2 yıl önce vefat ettiği, 75 yaşındaki Babası Nural Özen’in ise  çiftçi olduğu ve maddi durumun kötü olduğu öğrenilirken, yaralı askerin en büyük abisi ve ortanca kız kardeşinin görme engelli olduğu öğrenildi.

   

  Özen’in asker maaşının bir kısmını ailesine gönderdiği öğrenildi.

   

  Yaralı askerin tedavisinin devam edeceği, kısa bir süre içerisinde taburcu  olacağı hastane yetkilileri tarafından bildirildi.

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz