Eğriçay Pis Kokudan Geçilmiyor

  0
  112

  Adıyaman’da Eğriçay katı atık ve kanalizasyon sularının karışmasından dolayı pis kokudan geçilmiyor.

  Yıllarca Adıyaman basınında dile getirilmesine rağmen bir türlü çalışmaya başlanılamaması vatandaşları çileden çıkardı.

  Bölge halkı artan sıcaklarla birlikte tavan yapan kokulardan dolayı, yetkililere sert tepki gösterdiler.

  Yetkilileri göreve davet eden vatandaşlar, “Buralarda pis kokudan duramıyoruz. Yaz sıcağında evin kapı ve pencerelerini açmak zorundayız. Yazın iyice artan sıcaklarla birlikte koku da artıyor. Hafif bir rüzgarla koku evlerimizin içinde. Bir türlü bir çalışma yapılamadı. Artık “yeter” diyoruz. Bu kadar zulüm yeter” dediler.

  – ŞEHRE GELENLER İLK BU KOKUYU ALIYORLAR

  Şehre dışarıdan gelen yerli ve yabancı tursitlerin ilk bu kokuyu tatmasını eleştiren vatandaşlar, “Hepsi gurur duysun. Kentimize gelen yerli ve yabancı turistler ilk bu kokuyu tadıyorlar. Ne güzel değil mi ? Bu kokuyu alan insanlar acaba bu memleket için ne düşünürler ? Düşünsenize kentin girişin bu lağım kokusu” diye konuştular.

  – ORGANİZEDE BU KATI ATIKLARI DÖKENLER BELLİ DEĞİL Mİ

  Organize Sanayi Bölgesinde yeteri kadar denetim yapılmadığını iddia eden vatandaşlar, şöyle devam ettiler:

  “Bu Organize Sanayi Bölgesinde her kim bu denetimleri yapıyorsa, acaba fabrikanın çıkış yerinde bu atıkların akıtılmasına bakmıyor mu ? Bir sorumsuzluk yada denetimlerde göz mu yumuluyor ? Mantıklı düşünüldüğünde denetim yapılsa bu katı atık olmaz. Eğer denetim yapılıyorsa demek ki bu katı atıkları dökenlere dokunulamıyor. Artık 21. yüzyılda biz halen böyle ikili ilişkilerle hareket ediyorsak, kimse kusura bakmasın, bu memleket zerre kadar büyüyemez”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz